Středeční zápas 41. kola tak může hokejisty Horáckého hokejového klubu výrazně přiblížit sestupu do krajského přeboru. Stačit už jim nemusí ani výhra na ledě vysočinského rivala z Pelhřimova, který má na předposledním místě luxusní desetibodový náskok.

„Po prohře s Břeclaví se naděje na záchranu zase snížila, ale tu sezonu jsme si prohráli někde jinde,“ říká velkomeziříčský kouč Jozef Zavadil.

Ten je na své svěřence po zbytečné prohře s Břeclaví pořádně nabroušený. Vždyť Velké Meziříčí vedlo, jenomže nekoncentrovanost ho opět stála veledůležité body.

„Hráči nedodržují taktické pokyny, ale není se čemu divit. V týmu není nikdo, kdo by byl schopen ostatní strhnout a zavelet k lepším výkonům. Jsou to všechno hráči za pět tisíc,“ nebere si Zavadil servítky.

Domácí Pelhřimov považuje za favorita dnešního derby. „Ale předem rozhodně nic nevzdáváme, dokážeme hrát se soupeři vyrovnanou partii a býváme i lepší. Ale je potřeba zlepšit koncovku a dodržet právě ty taktické pokyny. Nic není nemožné,“ dodává Zavadil.

Záchranářskou matematiku si dobře promrskali i v týmu soupeře. „Pokud získáme tři body, budeme v podstatě zachráněni,“ poznamenal centr prvního útoku Spartaku Tomáš Plachý.

Naopak hráči žďárského SKLH si nejspíš zahrají předkolo play off. V posledních šesti zápasech musí uhájit svůj pětibodový náskok na čtrnácté – první nepostupové – místo.

Svoji šanci mohou přiživit na ledě silných Bobrů z Valašského Meziříčí, třetího týmu skupiny Východ.