Štěpánek působil poslední tři sezony v dresu konkurenčních Rebelů z Havlíčkova Brodu, kde hostoval z mateřského Žďáru nad Sázavou. V září však došlo v Brodě k malému zemětřesení, které odnesl i Štěpánek.

Pevné místo našel na žďárských Bouchalkách, kde během jedenácti utkání posbíral úctyhodných dvacet bodů za sedm gólů a třináct přihrávek. Lepším průměrem kanadských bodů na zápas (1,82) se nemohl pochlubit nikdo z týmu.

V Jihlavě se Štěpánek domluvil na hostování do roku 2016. „Petr byl u nás na zkoušce, trenérům se líbil, tak jsme se s ním domluvili na spolupráci," dodal Ščerban. „Půjde o formu střídavého hostování, takže by mohl hrát za Žďár i za Jihlavu. Pochopitelně vždy bude záležet na domluvě a taky na tom, jak se v Jihlavě uvede. Pokud se dostane do základního kádru a nastupoval by stabilně, v ničem mu bránit nebudeme. Pochopitelně by už toho za nás asi tolik neodehrál. Když by ale byl až někde ve čtvrté lajně, využijeme ho častěji," prozradil žďárský trenér Martin Sobotka, kterému se rozpadne úderná druhá formace.

V kabině Dukly se Štěpánek setká s dalšími žďárskými odchovanci, bratry Martinem a Lukášem Jíchovými.

Jak se vše seběhlo popisuje samotný Štěpánek: „Před týdnem mi volali, zda se nechci přijít ukázat na trénink. Tak jsem to zkusil, chvíli se nic nedělo a pak mi zavolali, že by mě vzali."

Momentálně zraněný urostlý centr, který laboruje s nataženými vazy v kotníku, si nakonec mohl vybírat. „Měl jsem ještě jednu prvoligovou nabídku, která přišla shodou okolností v úplně stejný den, ale nakonec jsem si vybral Jihlavu. Snad to bylo správné rozhodnutí. Teď se musím dát hlavně zdravotně dohromady," doplnil.

Plameny opouští ve výsledkově povedené části sezony.„Na jednu stranu mi je líto, že odcházím, ale už předem jsem avizoval, že chci jít do vyšší soutěže. Teď musím nabídnuté šance využít, v Jihlavě nechci být do počtu," uzavřel.