Obhájce loňského titulu v domácím prostředí potvrdil výhru z podhůří Jeseníků a v nejkratším možném čase postoupil do finále play-off. To si svěřenci Zdeňka Pirochty zahrají potřetí za sebou. „Když už jsme se do finále dostali, chceme dosáhnout na co nejlepší výsledek. Postoupit ale nemůžeme, to bychom museli do konce listopadu nahlásit, že máme o účast ve II. lize zájem, což jsme neučinili. To ale neznamená, že finále jen nějak odjezdíme! Obhajujeme titul, hrajeme o prestiž, zájem diváků a sponzory pro příští sezonu,“ vysvětluje trenér Pirochta.

Ve finále se Velká Bíteš utká s Uničovem. Série hraná na dva vítězné zápasy začíná ve středu v Uničově. Přemožitel Rosic a Boskovic se na Vysočině představí v pátek od 18 hodin. Případný třetí rozhodující mač by se hrál v neděli v Uničově. „Ve finále by nám podle mě víc vyhovoval Uničov, Boskovice posílily, ale vybírat si nemůžeme,“ měl zkušený lodivod jasno.

V. BÍTEŠ – ŠUMPERK 6:3

Hosté přijeli pouze s jedenácti hráči a jedním brankářem. Na atraktivitě zápasu to však nijak neubralo. Od úvodu se hráčům dařilo předvádět rychlý a bojovný hokej. Šumperk šel zásluhou Pešky do vedení. Na jeho gól nabuzení domácí rychle odpověděli a do kabin šli spokojenější (2:1).

„Šumperk má vyspělé rychlé hráče, které jsme se snažili pochytat ve středním pásmu. V první třetině kluci plnili pokyny na výbornou, Šumperk téměř k ničemu nepustili. Jen jsme se trápili při střelbě, ale ta nás trápí celou sezonu,“ posteskl si Zdeněk Pirochta. „Když se na to ale podívám zpětně, šlo o naší nejlepší třetinu v celém ročníku,“ těšilo ho.

Ve 33. minutě zlomil domácí smůlu obránce Košecký, a když v čase 44:35 zvyšoval na 4:1 Kožár, zdálo se být rozhodnuto. „Šumperk ale bleskově snížil a pak přidal ještě jeden gól. Ještě z toho bylo drama. Naštěstí nás Jochman znovu uklidnil,“ oddychl si kouč.

V ohlédnutí se za celým semifinále přiznal: „Vyřadili jsme už druhého favorita. Z naší strany panuje nečekaná spokojenost. Jsem rád, že na nás chodí diváci a věřím, že na finále jich přijde ještě víc.“

Branky a nahrávky: 7. M. Pospíšil (Buďa, Petrčka), 10. J. Touška (Petrčka), 33. Košecký (Maršálek), 45. Kožár (P. Pospíšil, Buďa), 57. M. Pospíšil (Petrčka), 58. Jochman (M. Touška) – 4. Peška (Prokopec, Navrátil), 45. Kobza (Langr), 52. Kobza (Langr). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 200. Třetiny: 2:1, 1:0, 3:2. Konečný stav série: 2:0. Velká Bíteš: Alexa (Musil) – Maršálek, Košecký, Žalud, Buďa – M. Pospíšil, Petrčka, J. Touška, Grmela, Šidák, Štěpánek, Jochman, Kožár, M. Touška, P. Pospíšil.