Ve sváteční den vytěžily body pouze žďárské Plameny

Vysočina – Po posvícení přišel tradiční půst. Po bodové smršti v sobotních zápasech druhé hokejové ligy, kdy krajské celky získaly maximální počet bodů, zástupci Vysočiny v dalším kole nezářili. Na body dosáhl pouze Žďár nad Sázavou. Ale i v jeho případě je výhra v prodloužení nad outsiderem skupiny málo. Bez bodů se domů vracely Pelhřimov, Havlíčkův Brod i Moravské Budějovice.

19.11.2015

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

ŽĎÁR N. S. – J. HRADEC 5:4 pp

Hlavně zoufale posledního soupeře nepodcenit. Heslo podvečera se domácím v úvodu dařilo naplňovat. Po vyhraném buly zavezli Žďárští puk do třetiny, za brankou ho udržel Krupka, namazal před bránou volnému Kaňkovi a ten ve 24. vteřině pohodlně skóroval. Když v 6. minutě zvyšoval svým druhým gólem po návratu z Vrchlabí obránce Beneš, zdálo se, že Plameny zápas v pohodě zvládnou. „Po prvních deseti minutách jsem si myslel, že v klidu vyhrajeme. Ale po našich chybách a nedůslednosti některých hráčů, jsme vrátili Vajgar do hry. Jsem zklamaný především z výkonu některých zkušených hráčů,“ štvalo asistenta trenéra Jaroslava Benáka v hodnocení pro klubový web.

A měl důvod. Hradec v 15. minutě po dvou nedorazech vyrovnal. Žďár i přes Kunstmüllerův gól do šatny znervózněl, působil zakřiknutě a dopouštěl se řady nepřesností. Nebylo tak divu, že šel Vajgar na začátku 44. minuty Bílkem do vedení. Za pár sekund však domácí uklidnil Lukáš Bureš. Otočit výsledek mohl Krupka, proti byla tyč, a tak duel dospěl do prodloužení. V něm putoval na trestnou hradecký Kříž a Štěpánek po velkém náporu doklepl puk do branky. „Na to, že byl dlouho zraněný, odvedl výborný výkon,“ vyzdvihl Benák autora vítězného gólu.

Branky a nahrávky: 1. Kaňka (Krupka, Beneš), 6. Beneš (T. Střecha, Staněk), 20. Kunstmüller (Kaňka, Staněk), 44. L. Bureš (Kovářů, Štěpánek), 62. Štěpánek – 13. Přibyl (Záhora, Pípal), 15. Záhora (Přibyl, Bárta), 39. Bárta (TS), 44. Bílek (Voříšek, Brabec). Rozhodčí: Czubaj – Klouda, Musil. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:2. Diváci: 582. Třetiny: 3:2, 0:1, 1:1 – 1:0.

Žďár n. S.: Sláma – Beneš, Staněk, Pleva, L. Střecha, Smejkal, Rašner, M. Vítek – Kunstmüller, Kaňka, Krupka, Bureš, Štěpánek, Kovářů, D. Vítek, Gregar, T. Střecha.

VRCHLABÍ – H. BROD 4:2

Brodští hokejisté neodehráli na ledě Vrchlabí špatné utkání, po duelu ale s nimi cloumaly emoce. Do vedení dostal hosty zkušený Endál krátce před polovinou utkání. Domácí se dlouho nemohli prosadit, pomohla jim k tomu až série přesilovek v posledním dějství.

Hráči Havlíčkova Brodu v hektické koncovce ztratili koncentraci a domů odjížděli bez bodů. „Odehráli jsme dobrý zápas, ale ve třetí třetině jsme se nechali unést emocemi,“ uvedl pro klubový web trenér BK Aleš Totter. „Poměr vyloučených 2:7 ale neodpovídá průběhu hry a rozhodčí si musí sáhnout do svědomí. Naši hráči si ale musí uvědomit, že nějaké brečení nám nepomůže. Musíme takové situace zvládat, i když je to někdy těžké,“ dodal Totter.

Branky a nahrávky: 44. Urban (Jandejsek, Bláha), 52. Šťastný (Jebavý), 57. Filip (Jirků, Jebavý), 60. Jirků (Šťastný, Filip) – 26. Endál (Třetina), 60. Chlubna (Duben, Vlasov). Rozhodčí: Kopeček – Hurita, Urubčík. Vyloučení: 6:12. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 899. Třetiny: 0:0, 0:1, 4:1.

H. Brod: Dusík– Duben, Lacina, Kořínek, Loginovskij, Vala, Kolda – Vlasov, Kondratěv, Chlubna, Kozlík, Ludvík, Kuchta, Přidal, Třetina, Endál, Jelínek.

KOLÍN – PELHŘIMOV 6:1

Pelhřimov na ledě vedoucího týmu soutěže nepřekvapil. Domácí byli od začátku lepším týmem a o vítězství prakticky rozhodli už v první třetině. Hned ve 2. minutě skóroval Zumr, volej Morkese znamenal úpravu skóre na 0:2. V 12. minutě dostal Kolín výhodu přesilové hry a rychlé souhře první formace skóroval Veselý. Hosté reagovali vystřídáním na brankářském postu a příval gólů alespoň na chvíli zastavili. Dojem z pokažené třetiny ovšem nenapravili, skórovat nedokázali ani při přesilovce pěti proti třem. V polovině zápasu na trefu domácího Hanzla dokázal už ve čtvrté pelhřimovské přesilovce reagovat Baldwin, ale scénář zápasu to moc nezměnilo.

Kolín měl nad vývojem plnou kontrolu. Po závaru před brankou upravil Morkes na 5:1 a vítězství favorita pečetil Voženílek. „Utkání bylo vyrovnanější, než ukazuje výsledek. Bohužel domácí lépe naložili se svými šancemi,“ uvedl trenér Pelhřimova Aleš Kučera.

Branky a nahrávky: 2. Zumr (Ježek), 9. Morkes (Zumr), 12. Veselý (Pácal), 28. Hanzl (Veselý), 36. Morkes (Ježek, Zumr), 42. Voženílek (Morkes, Suchý) – 33. Baldwin (Hort). Rozhodčí: Krob – Novák, Potůček. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:1. Diváci: 1000. Třetiny: 3:0, 2:1, 1:0.

Pelhřimov: Černý (12. Brunát) – Kubát, D. Kasalý, Wasserbauer, Hort, Jelínek, Adam, Kopic, Marek Hadrava, Martin Hadrava, Beneš, Bezděk, Bonnel, F. Kasalý, Baldwin, Vysloužil, Vylíčil, Votápek, Šulák.

Ostatní výsledky skupiny Západ: Řisuty – Děčín 5:2, Jablonec nad Nisou – Klášterec nad Ohří 8:0, Kobra Praha – Klatovy 4:5, Nymburk – Bílina 11:1, Sokolov – Písek 3:8, Tábor – Trutnov 4:1.

VSETÍN – M. BUDĚJOVICE 4:2

Žihadla nastoupila v dalším kole na kdysi mistrovském Lapači a od úvodu duelu potvrzovala, že se nebojí ani druhého celku skupiny. Havlem se dokonce dostala při přesilovce do vedení, které však do první pauzy neudržela. Vsetínští odpověděli třemi brankami a nakročili k vítězství. Vedení domácí ve druhém dějství ještě navýšili, a přestože se hráči z Moravských Budějovic nepoddali osudu, jejich snaha v závěrečné třetině vedla pouze k drobné korekci stavu.

Branky a nahrávky: 16. Tesařík (Slováček, Dvořák), 17. Vávra (Finsterle), 20. Vítek (Daněk), 36. Dvořák (Kolařík, Slováček) – 13. Havel (Šťáva), 51. Sobotka (Mikeš). Rozhodčí: Škach – Novotný, Axman. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:2. Diváci: 1396. Třetiny: 3:1, 1:0, 0:1.

M. Budějovice: Šťastný – Sobotka, Pelikán, Sechovec, Randa, Peroutka, Šťáva – Matějka, Rytnauer, Juráň, Havel, Peška, Mikeš, Paták, Trojan, Latner, Horký.

Ostatní výsledky skupiny Východ: Karviná – Břeclav 4:3 pp, Hodonín – Opava 2:1, Technika Brno – Valašské Meziříčí 1:0, Nový Jičín – Frýdek-Místek 4:7, Kopřivnice – Poruba 4:3 pp.