„Budeme se připravovat devět týdnů. Měli bychom končit sedmadvacátého června," přibližuje žďárský trenér Martin Sobotka.

Ten více než dva měsíce trvající letní dril rozdělil do tří hlavních bloků. „Na začátku se zaměřujeme na fyzickou stránku, potom hráče čeká odrazovka a ve třetí části se bude trénovat dynamika a rychlost," komentuje Sobotka.

Žďárský kouč, který na lavičce Plamenů načíná svoji třetí sezonu, zvolil hodně podobný způsob tréninků jako v předchozích letech. Hlavní zátěž tak na hráče každý týden čeká od pondělí do čtvrtka. „V pondělí a v úterý jsme na hřišti, středa je hala a ve čtvrtek se chodí do terénu," hlásí. „Pátek je pak trochu na odlehčení, takže se chodí buď na kolo, na kolečkové brusle, nebo se hraje fotbálek," dodává.

Jediným větším zpestřením pak bude dnešní fotbalový zápas v Benešově. „Ten se odehraje při příležitosti čtyřicátých narozenin Michala Kaňky," usmívá se Sobotka.

Bývalý skvělý hokejista má jasno také o tom, kdy se svými hráči vyjede poprvé na ledovou plochu. „Brusle bychom měli poprvé obout čtvrtého srpna," přemýšlí.

Sobotka se svými svěřenci došel v loňské sezoně až do semifinále play-off, ve kterém je vyřadil Sokolov. Hned po skončení úspěšného ročníku pak hlásil, že si chce ponechat kompletní tým, což na začátku přípravy dodržuje. „Kádr je přesně takový, s jakým jsme končili sezonu. Jenom kluci z Jihlavy se budou v létě připravovat individuálně," upozorňuje. „Hráči ze Žďáru ale chodí všichni. Navíc se k nám ještě připojili dva kluci z juniorky, a to Petr Peňáz a Daniel Bednář," doplňuje.

I přesto, že si chce ponechat stejné mužstvo jako loni, jeho doplnění se nebrání. „Jedno jméno se rýsuje, ale ještě to je předčasné. Ten dotyčný zvažuje angažmá v cizině, ale pokud by to nedopadlo, měl by zájem ve Žďáře hrát. Můžu přiblížit, že v minulosti hrál extraligu," uzavírá Sobotka.