Se slovem existenční ale velkomeziříčský trenér Jozef Zavadil nesouhlasí. Týmy od sebe momentálně dělí osm bodů. „Přistoupíme k tomuto zápasu naprosto normálně. Po něm bude ve hře ještě devětatřicet bodů, takže se rozhodně nejedná o rozhodující zápas. Ale důležitý samozřejmě je,“ říká kouč posledního celku druhé ligy, který naposledy nezvládl sobotní přímý duel o předposlední místo v Břeclavi.

Soupeř je pro něj velkou neznámou. „Bude z toho vycházet i naše taktika. Začneme ze zabezpečené obrany,“ podotkl Zavadil.

Jeho tým si bude muset dát pozor hlavně na oslabení. „V minulém zápase jsme na to doplatili. Nemůžeme si dovolit přepych hrát takovou dobu v menším počtu,“ upozorňuje.

Velkou důležitost přikládají derby i v Pelhřimově. „Bodový rozdíl mezi týmy je minimální, proto potřebujeme uspět. Klíčový pro nás bude ale i nedělní zápas s Prostějovem,“ upozornil trenér Spartaku Jiří Žůrek.

Ten se trochu obává malého hřiště ve Velkém Meziříčí: „Má určitá specifika, domácí na něm umějí hrát. Musíme být důrazní v obraně a hlavně častěji střílet. Přijde mi, že se snažíme zbytečně vozit puky až do kuchyně,“ domnívá se kouč třináctého týmu.

Ondrej Dudáš, Kamil Vaněk