Vyprodáno! Charitativní hokejový zápas Hvězdy 2022, který se v pátek za účasti špičkových českých hokejistů ze zámořské NHL uskuteční ve Žďáře nad Sázavou, se odehraje před našlapanými tribunami. „Posledních deset lístků si budou moci vyhrát ti, kteří budou úspěšní v bohatém předzápasovém programu,“ sdělil generální manažer pořádajícího klubu SKLH Žďár nad Sázavou Martin Nečas starší.

Ten zdůraznil, že všechny části doprovodného programu, který se bude od 12.00 konat v areálu u zimního stadionu na Bouchalkách, budou zdarma. „Především pro děti jsme toho nachystali opravdu hodně, mohou se těšit také na autogramiádu hráčů a osobností,“ popisoval generální manažer žďárského klubu.

Na startu nového fotbalového ročníku má útočník divizních fotbalistů Ždírce nad Doubravou Matěj Vopršal velmi dobrou formu.
Vopršal už je opět ve formě: Cítím se výborně, snad to tak bude dál pokračovat

Jedním z hlavních taháků hokejového utkání Hvězdy 2022 bude jeho syn Martin, který za mořem obléká dres Caroliny. I ten už se pátečního utkání nemůže dočkat. „Zrovna jsem byl na ledě s Vorasem (Jakub Voráček – pozn. autora) a dalšími kluky. Všichni se moc těšíme, bude to výborná akce pro nás, ale především pro fanoušky,“ komentoval Martin Nečas mladší.

To, že bude duel, jehož výtěžek půjde na charitu, ale také podporu hokejové mládeže ve Žďáře nad Sázavou, vyprodaný, jej pochopitelně těšilo. „Takto by to při podobných akcích mělo být. Je super, že děti uvidí hráče NHL naživo a budou od nich moci dostat kartičku s podpisem,“ nastínil Nečas.

O tom, jak se na ledě týmy Martina Nečase a Jakuba Voráčka porovnají, se prý ještě nebavili. „To jsme ještě neřešili, ale ono to ani není podstatné. Hrajeme především pro dobrou věc,“ řekl.

Není to pro fotbalisty Velkého Meziříčí podařený začátek sezony. Petr Dolejš (v červeném) spolu se svými spoluhráči ve dvou kolech MSFL nebodoval.
Chybí nám kvalita, stýská si záložník fotbalistů Velkého Meziříčí Petr Dolejš

A na koho se odchovanec žďárského hokeje nejvíce těší? „Těch jmen je spousta, těžko se vybírá jeden hráč. Dlouho jsem se neviděl třeba s kluky, s nimiž jsem hrával v juniorské reprezentaci,“ prozradil třiadvacetiletý hráč Caroliny.

Právě s klubem ze Severní Karolíny nedávno podepsal novou smlouvu. „Jsem rád, že už se můžu zase soustředit jen na hokej. Už se strašně těším na další sezonu a na kluky z našeho týmu,“ neskrýval Nečas.

Program Hvězdy 2022 - pátek 19. srpna
(Zimní stadion na Bouchalkách a přilehlá víceúčelová plocha ve Žďáře nad Sázavou)

11:45 – otevření areálu
12.00 – Dětský program – zahájení
13.00 – Skupina Lollipopz
14.15 – Ben & Mateo
15.00 – Autogramiáda hráčů a osobností
15.30 – Taneční spolek Pomponky
16.00 – Muzikant Ondra Němec
17.00 – Charitativní zápas Hvězdy 2022
18.00 – Dětský program – ukončení
20.30 – Hudební skupina Exit
23.00 – DJ Hlava
24.00 – Ukončení akce