Proč zpráva o uvažovaném ukončení soutěže přichází právě před Vánoci? Svaz totiž předem avizoval, že aby se soutěž mohla regulérním způsobem dohrát, je nutné zápasový kolotoč obnovit nejpozději třetího ledna. Proto inicioval jednání se zástupci ministerstva zdravotnictví o podmínkách sportování amatérů. Bohužel bez výsledku, který by obnovení třetí nejvyšší soutěže v tomoto termínu umožňoval.

Následně odeslal vyrozumnění dotčeným klubů, ve kterém se mimojiné píše: „Za této situace vás informuji, že nevidím jinou cestu, než připravit výkonnému výboru na jeho nejbližší jednání návrh, jímž by byla předčasně ukončena soutěž,“ vysvětluje Antonín Vansa, ředitel oddělení řízení soutěží českého svazu hokeje.

Nové Veselí končí rok na poslední příčce extraligové tabulky.
Za debaklem stojí neproměňování vyložených šancí

Reakce klubů z Vysočiny? Smutek i pochopení. „Mediálně nynější situace nevypadá dobře a tomuto verdiktu ze svazu se ani nedivím. Ale samozřejmě bychom byli rádi, kdyby se hrát mohlo,“ uvedl David Kozlík, sekretář BK Havlíčkův Brod.

Přijetí emailu od svazu potvrdili také ve Žďáře nad Sázavou. „Obdrželi jsme tu zprávu,“ přiznal generální manažer Plamenů Martin Nečas a pokračoval: „U chlapů to i chápu, protože chodí do zaměstnání a mají nějakou zodpovědnost. Ale i přesto bychom hrát chtěli. Sport je fenomén, udrží vás v kondici a vy se s tím virem vypořádáte lépe,“ doplnil.

Proto se i za této těžké situace se rodí varianta, jak hrát po oficiálním ukončení sezony. „Předběžně jsme se už s několika kluby domlouvali, že bychom si po udělali turnaj pěti, šesti týmů. I kdybychom se měli nechávat každý týden antigenními testy testovat. Kluci chtějí hrát, trénovat, hokej jim chybí,“ informoval Martin Nečas.