Jenže ani Dukla neservírovala svým fanouškům atraktivní podívanou. Spíš naopak. Bitva s nováčkem soutěže pobrala minimum hokejové krásy.


„Soupeř má mladé mužstvo a jeho hráči hodně bruslili, což nám dělalo velké problémy,“ přiznal hlavní jihlavský kouč Karel Dvořák.


Jeho svěřenci se brzy dostali do vedení díky využité přesilovce pěti proti třem, ale v závěru normální hrací doby o tříbodové vítězství přišli. Výhru jim zajistil až v čase 64.45 kapitán Oldřich Bakus, který šťastně skóroval od bočního mantinelu.


„Já jenom nahazoval puk na bránu, protože už byla chvilka do konce. No a jeden z obránců si to tam vrazil bruslí,“ popsal rozhodující trefu její autor.


Kouč: Hráli jsme nad své možnosti


Třebíč pokračuje v trápení – ani v šestém utkání sezony se nedočkala prvních bodů. Nad favorizovanou Kometou Brno sice rychle vedla o dva góly, ale nakonec prohrála 2:3.


„Hráčům nemůžu vůbec nic vytknout. Na ledě se vydali, hráli nad své možnosti a drželi se určené taktiky. O to větší je pro nás rána, že zase nemáme nic,“ smutnil trenér Horácké Slavie Kamil Pokorný.


Domácí doplatili i na nedisciplinovanost. Všechny tři góly totiž inkasovali v oslabení. „Tolik vyloučených v zápase s Kometou, to je sebevražda… A hosté toho dokonale využili,“ konstatoval třebíčský kouč.


Přestože jeho týmu zatím patří poslední příčka, Pokorný doufá ve zlepšení. „Kometa byla soupeř z trošku jiné kategorie, ale pokud se nám podaří předvést podobný výkon proti jiným týmům, věřím, že budeme úspěšní,“ prohlásil.


Havlíčkobrodským hokejistům se na stadionech soupeřů příliš nedaří. Světlou výjimkou potvrzující pravidlo byla jen výhra v Třebíči, ze zbývajících tří duelů vyšli Rebelové bodově naprázdno. Naposledy ztroskotali v Chrudimi, kde prohráli 1:4.


„Musím sportovně uznat, že vyhrál lepší tým – a Chrudim prostě lepší byla,“ konstatoval brodský trenér Petr Novák.


Jeho svěřenci ve středu ztroskotali především na dobře známém gólmanovi – Martinu Růžičkovi. Toho si většina hráčů pamatuje z působení v Kotlině v sezoně 2006/2007.


„Bohužel se nám ho podařilo překonat jen jednou. Domácí hodně podržel,“ podotkl na jeho adresu Novák.


Rebelům utekla hlavně druhá třetina, kdy domácí šli do rozhodujícího trháku.


„Byli lepší na kotouči. Zaváhání v naší obraně dokázali zkušení hráči domácích využít,“ přiznal šéf brodské střídačky.