Nezvládnuté derby okořenil i nevídaný „blikanec“ neoblíbeného Žďárana Tomáše Prachaře, jenž těsně před koncem ze střídačky zahákoval hůl obránce Pavla Staňka. Tento okamžik však spíše přilil olej do ohně, utkání Plamenům neprohrál.

„Urazili jsme hokejového boha, vyhrát jsme si proto nezasloužili,“ pokrčil rameny trenér Petr Kuchyňa.

Chotěboř na vás vyzrála i potřetí v řadě. Jak hodnotíte zápas?

Co se týče hokejovosti a výkonu na ledě, tak na hřišti bylo jen naše družstvo. Chotěboř podala výkon hodný maximálně krajského, možná spíš okresního přeboru. Hrála destruktivní hokej. Pak už šlo ale jen o naše negativní věci. Vše způsobila obrovská, ale obrovská chyba našeho gólmana Linharta. Takhle zkušený brankář si tohle prostě nemůže dovolit. Ale jsme jenom lidi a chybu udělá každý. Ta hrubka ale měla být sedmkrát nahrazena a za týden by už nikdo o ničem nevěděl, protože doslova a do písmene jsme urazili hokejového boha. Jen na začátku třetí třetiny jsme šli třikrát sami na brankáře, a když to neproměníte, tak si nezasloužíte vyhrát.

Co říkáte na střídačkový zákrok Prachaře, který jasně dokládá fotka na vašem webu?

Řeknu to bez okolků. Kdybych byl na ledě já, tak za to, že Prachař podržel Staňkovi ze střídačky hokejku, bych se otočil a seknul bych ho přes rameno. Tohle se prostě nedělá, a vůbec se nedivím tomu, že se na něj Pavel Staněk po zápase vrhl. Od Prachaře to byla ubohost a srabárna.

Po utkání to na ledě a na střídačkách ještě hodně jiskřilo…

Já ani nevím, co se tam stalo. Odešel jsem do kabiny. Každopádně tyhle věci se mají buď vyříkat přímo na ledě, nebo se to má nechat být.

Staněk s hostujícím Halamkou dostali od rozhodčích trest ve hře. Navíc se vám zranil Ježek. Do dalších bojů jste rázem přišel o dva klíčové hráče.

Ježek má naštípnutý malíček. U něj je to tak na čtrnáct dní. A u Staňka je to na disciplinárce. Sám nevím, na kolik zápasů mu můžou dát stopku. Musíme se s tím poprat. Do sestavy se mi vrací Dan Kotlík, který měl neodkladné studijní povinnosti. Navíc máme například k dispozici střídavé starty Štěpánka, takže uvidíme, jak to dáme dohromady.

Vraťme se ještě k druhé čtvrtině soutěže. Po první jste měli sedmnáct bodů a čišela z vás spokojenost. Ve druhé už to tak slavné nebylo, ale uhráli jste jen o tři méně.

Ta spokojenost je o něco menší. Ve druhé čtvrtině jsme ztratili hrozných bodů úplně zbytečným způsobem. Je to hrozná škoda. Nicméně musím mančaft za jeho práci a výkony pochválit. Kluci chtějí, ale občas jim to zkrátka nevyjde.