Vypadalo to nadějně. Všechny tři týmy z Vysočiny bylo blízko třem bodům. Nakonec je získala pouze Horácká Slavia.

JIHLAVA – LITOMĚRICE 5:4 pp

Dukla začala stejně, jako skončila v Prostějově. Sama moc nevěděla, co hrát, a tak se ke slovu dostal soupeř. Velmi blízko úvodní brance byl Špelda, ale jeho střela pouze orazítkovala Sáblíkovu tyč.

V 10. minutě už však Chlapík mířil přesně a poprvé překonal Sáblíka. Inkasovaná branka částečně probudila spící jihlavské hokejisty a Čachotský již po čtyřiceti čtyřech vteřinách vyrovnal. Nerozhodný stav nevydržel ani třicet vteřin, když vedení strhl opět na stranu Litoměřic střelou z mezikruží Bílek. Poté se však začal naplno rozjíždět jihlavský stroj. V první třetině sice Dukla branku nevstřelila, o to více radosti měli její fanoušci ve druhé dvacetiminutovce. Ta byla ovlivněna několika přesilovými hrami, které dokázali lépe zužitkovat domácí.

Nejprve ve 26. minutě srovnal od modré čáry tvrdou střelou Štebih. V další přesilové hře se dostal k odraženému kotouči Diviš, jenž dokázal zachovat chladnou hlavu a posunul na lépe postaveného Zemana, který bez problémů překonal Přikryla potřetí. Jihlavský první centr byl při chuti a hned v dalším střídání se dostal do samostatného úniku, tentokrát však na litoměřického brankáře Zeman nevyzrál. Mladý jihlavský útočník si však svou střeleckou chuť přenesl i do závěrečné dvacetiminutovky, kdy po přihrávce Čachostského proskočil mezi hostujícími obránci a využil čtvrtou přesilovou hru Dukly.

Poté však přišel náhlý kolaps domácích, když Litoměřice během dvou minut dokázaly vyrovnat a vynutit si prodloužení. V tom si však Jihlava počínala jako po většinu utkání a hned v úvodu rozhodl o bodu navíc pro Duklu Marek Melenovský.

Branky a nahrávky: 10. Čachotský (Zeman, Čáp), 26. Štebih (Diviš, Čáp), 34. Zeman (Diviš, Důras), 42. Zeman (Čachotský, Štebih), 62. Melenovský (Diviš) 10. Chlapík (Švagrovský), 11. Bílek (Kalla), 53. Bílek (Rys, Kalla), 55. Kalla (Rys, Bílek). Rozhodčí: Mikula Němec, Poruba. Vyloučení: 6:6. Využití: 4:2. Diváci: 1112 Třetiny: 1:2, 2:0, 1:2 1:0. Jihlava: Sáblík – Dobrovolný, Podlipnik, Urbanec, Štebih, Čáp, Schejbal, Šidlík – Čachotský, Zeman, Diviš – Seman, Melenovský, Důras – Březina, Štepánek, Mikeš – Malec, Kuřítko.

TŘEBÍČ – PROSTĚJOV 5:1

Sedmdesát pět vteřin stačilo Horácké Slavii, aby rozhodla o svém dalším vítězství. Mnozí diváci se ještě nestačili dostat na svá místa, když se ke kotouči dostal David Ostřížek a otevřel brankový účet zápasu. Při následném střídání se po kombinaci Bartoně s Řípou dostal puk až k volnému Pekrovi, jenž potvrdil, že se zakončením nemá žádný problém 2:0.

A hostům mohlo být ještě hůř, když ve 4. minutě nařídil hlavní rozhodčí po faulu na střelce první branky trestné střílení. Prostějovský brankář Šimboch však tváří v tvář Ostřížkovi tentokrát uspěl, a držel tak naděje svého týmu. Ty definitivně zničila trojice Zuzin Wasserbauer Čuřík. Po této ose doputoval kotouč až k Čuříkovi, který do prázdné brány zvýšil na rozdíl tří branek a ukončil učinkování Šimbocha v zápase.

Bílé hvězdy byly i nadále aktivnějším týmem a do konce první třetiny mohly své vedení ještě navýšit, ale střídající Kocián se zaskočit nenechal. V úvodu druhé třetiny se hrál otevřený hokej, z něhož velmi rychle domácí ustoupili a začali se soustředit především na hlídání tříbrankového náskoku.

To se jim dlouho dařilo, až ve 46. využil zaváhání Bilčíka na útočné modré čáře Michal Černý a pokusil se o zdramatizování utkání. To rázně odmítl Jiří Řípa, který Třebíči bleskově vrátil tříbrankové vedení. Vstřelená branka opět probudila Horáckou Slavii k atraktivnímu hokeji. Lukáš Havel se rozjel ve středním pásmu a zastavil jej až hvizd rozhodčího, který znamenal pátou branku Třebíče.

Branky a nahrávky: 1. Ostřížek (Erat), 2. Pekr (Řípa, Bartoň), 13. Čuřík (Wasserbauer, Zuzin), 47. Řípa (Havel), 52. Havel 46. Černý (Kubica). Rozhodčí: Kubičík Reich, Moravec. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1580. Třetiny: 3:0, 0:0, 2:1. Třebíč: Falter – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Šaur, Přibyl, Juráň – Erat, Ostřížek, Havel – Řípa, Holec, Pekr – Wasserbauer, Zuzin, Čuřík – Čech, Raška, Mrázek.

H. BROD – Č. BUDĚJOVICE 3:2 sn

Tohle Rebelové potřebovali. Téměř z první akce se po nahrávce Přikryla dokázal prosadit Lukáš Endál. Domácím brzký gól dodal více klidu a na ledě nebylo znát, že proti rozjetému Motoru nastoupil poslední tým I. ligy.

V Kotlině mohlo být ještě veselji, když dostali domácí možnost dvojnásobné přesilové hry. Tu však českobudějovičtí hokejisté ubránili bez větších problémů. V útoku si ale hosté vůbec nevěděli rady, a tak Dlouhý měl v brance Rebelů výjimečně klid. Brodští hokejisté byli i nadále lepším týmem, ale ani Bláha si nemohl stěžovat na příliš práce.

Až v polovině utkání se v přesilové hře dostal ke střele Tomek. Bláha jeho pokus pouze vyrazil před dojíždějícího Jakuba Babku a ten střelou do prázdné branky navýšil havlíčkobrodské vedení.

Dlouho vše vypadalo, že Rebelové získají tři body, ale Motor se v poslední desetiminutovce rozjel a dokázal dotáhnout utkání do prodloužení. Oba týmy se však raději spoléhaly na samostatné nájezdy, a tak prodloužení moc vzruchu nepřineslo, rozhodnout tak musely samostatné nájezdy, v nichž se dlouho nemohl nikdo prosadit. Nakonec ve třetí sérii rozhodl o bodu navíc pro Havlíčkův Brod Tomáš Rousek.

Branky a nahrávky: 2. Endál (Přikryl, Sedláček), 31. Babka (Tomek) 53. Nouza (Heřman, Rob), 58. Nouza (Vráblík, Růžička). Rozhodčí: Úlehla Lukš, Novák. Vyloučení: 6:3 + 10 min Straka (CB). Využití: 1:1. Diváci: 521. Třetiny: 1:0, 1:0, 0:2 0:0. Havlíčkův Brod: Dlouhý – Jaroměřský, Pavlíček, Kolář, Janáček (A), Staněk, T. Semrád, Kadela – Rousek, Kuchler, Maliník – Tomek, J. Heřman, Babka – Endál, Přikryl, Sedláček – Půlpán, Milfait, Chlubna.

LUKÁŠ ZELENÝ