Dukla se trápí. Jihlavští hokejisté prohráli v první lize třetí utkání v řadě. Včerejší porážka je o to bolestnější, že se zrodila v regionálním derby s Třebíčí. Ta na ledě rivala vyhrála bez inkasované branky a jen potvrdila, že se jí na Horáckém zimním stadionu mimořádně daří. Letos tam neprohrála ani jednou.

Rebelové jeli na led Litoměřic, kde okusili sílu svého protivníka. Čtvrtý tým soutěže rozhodl o svém vítězství už v první polovině duelu, za Havlíčkův Brod jen kosmeticky upravil skóre Tomáš Rousek.

JIHLAVA – TŘEBÍČ 0:2

Horácká Slavia nastoupila bez svých ofenzivních es Romana Erata a Lukáše Havla, v brance chyběl i Martin Falter, jenž den před derby vychytal brněnské Kometě v extralize výhru nad pražskou Slavií. V brankovišti jej nahradil zlínský Libor Kašík, který se tak stal už sedmým gólmanem Třebíče v sezoně.

Nově poskládaná sestava hostů také tahala v úvodních fázích zápasu za kratší konec. Hrálo se oboustranně ve vysokém tempu, mírnou převahu měli jihlavští hráči. Ti však byli na štíru s koncovkou, nedařily se jim ani přesilové hry. Diviš v první z nich neuklidil kotouč dokonce ani do prázdné klece. Velkou šanci spálil nepřesnou střelou Březina. Hosté se připomněli prakticky jen jednou, Dolníčkovu teč však stihl Kacetl vytěsnit.

Ve druhém dějství se ale obraz hry rapidně změnil. Hosty možná povzbudila šance, kterou měl pár sekund po zahájení hry Bilčík. Kacetl jej ještě vychytal, jenže o tři minuty už kapituloval. Kotouč za jeho záda došťouchal Čuřík.

Dukla rázem jako by přestala existovat a hrálo jen jedno mužstvo. Třebíčský Dočekal ještě nastřelil tyč, ale Holec už zvýšil na 2:0.

A led před Kacetlem hořel dál. Zpoza branky vyjíždějícího Pekra zastavil na poslední chvíli právě Kacetl, Dolníčkovu bombu zase břevno jihlavské svatyně. Družina Petra Vlka absolutně nestíhala, Kašíka prakticky neprověřila a do šaten ji vyprovázel oprávněný pískot rozladěných příznivců.

Třetí třetinu začali domácí podle očekávání ofenzivně, ale jejich převaha byla hodně platonická. Hosté nikam nespěchali, takže šancí bylo vidět pomálu.

Hodně Kacetlovi zavařilo nahození Maleny, na druhé straně se v rychlém sledu dvakrát blýskl Kašík proti pokusům Kalába a Čachotského. V závěru ještě dostala Dukla příležitost hry v početní výhodě, ale předčasně ji uťal svým faulem Diviš.

Horácká Slavia tak porazila svého rivala i potřetí v této sezoně a v tabulce mu odskočila už na jedenáct bodů.

Branky a nahrávky: 24. Čuřík (Zdráhal), 27. Holec (Wasserbauer, Pekr). Rozhodčí: Čech, Škrobák – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 2284. Třetiny: 0:0, 0:2, 0:0.

Jihlava: Kacetl – Kaláb, Štebih, Dobrovolný, Zadražil, Čáp, Dundáček, Schejbal – Čachotský, Melenovský, Diviš – Důras, Seman, Vysloužil – Březina, Štěpánek, Prokš – Kuřítko, Anděl. Třebíč: Kašík – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Přibyl, Dlapa, Jaroš – Dočekal, Dolníček, Čuřík – Wasserbauer, Holec, Pekr – Šaur, Raška, Králík – Paták, Kaut, Juráň.

LITOMĚŘICE – HAVL. BROD 4:1

Rebelové neměli na stadionu čtvrtých Litoměřic mnoho nadějí na úspěch. Domácí otevřeli skóre ve čtvrté minutě a kontrolovali vývoj celého utkání.

V úvodu druhé třetiny Stadion využil přesilovku pět na tři a šel už do třígólového trháku. Ztrátu mohl vzápětí z brejku při stále ještě pokračující přesilovce zmírnit Maliník, ale trefil jen tyč domácí svatyně. V polovině zápasu pak zvýšil Švagrovský už na 4:0 a definitivně rozhodl o osudu utkání.

Branky a nahrávky: 4. Doležal (Plášil), 14. Švagrovský (Novák, Míka), 21. Dvořáček (Kalla, Šulc), 29. Švagrovský (Špelda, Novák) 33. Rousek (Kuchler, Maliník). Rozhodčí: Zubzanda – Rozdílek, T. Svoboda. Vyloučení: 3:5, navíc Babka (HB) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 720. Třetiny: 2:0, 2:1, 0:0.

H. Brod: Šindelář – Platil, Sklenička, Pavlíček, Sedlák, Kolář, Kurka, Zítka, Semrád – Minárik, Sedláček, Babka – Maliník, Kuchler, Rousek – Zdráhal, Tomek, Heřman – Půlpán, Milfait, Boček.