Třebíč si zároveň výrazně zkomplikovala boj o pátou příčku.

„Odehráli jsme velice slušnou první třetinu, ale nepodařilo se nám využít šance. Tím pádem soupeř furt dýchal a vytěžil z minima maximum. Z naší strany to herně nebylo zlé, ale soupeř měl víc štěstí," hodnotil pro porážce 2:3 třebíčský kapitán David Dolníček.

Ústečtí Lvi bojují v momentální situaci o to, aby se vyhnuli baráži. A od začátku duelu na nich bylo znát, jak je pro ně zápas s Třebíčí důležitý.

„Poctivě bránili a bylo na nich vidět, že jsou nervózní. Nehráli nic extra," všiml si zkušený centr první útočné formace, který nedávno oslavil pětatřicáté narozeniny. „My jsme byli jednoznačně lepší, ale neproměnili jsme šance. Oni měli čtyři šance a dali tři góly," smutnil.

Svěřenci trenéra Kamila Pokorného tak přišli o čtyřzápasovou vítěznou sérii. A z posledních jedenácti utkání prohráli v základní hrací době teprve podruhé. „Takové zápasy se jednou za čas přihodí. My musíme jet dál. Máme před sebou play-off a musíme se na to nachystat," burcoval muž, který letos nasbíral dvaadvacet kanadských bodů.

Od příchodu brankáře Filipa Novotného také tým z Vysočiny poprvé inkasoval víc než dvě branky. „Měli jsme tři pětky a neměli jsme tolik sil na poctivou obranu. Trochu nám chyběla šťáva vracet se dozadu," hledal příčinu Dolníček.

Porážkou si tak Třebíč zkomplikovala boj o pátou příčku. Momentálně mají před šestým Havířovem náskok jednoho bodu a rozhodne tak až poslední kolo. V něm Horácká Slavia zajíždí na led Mladé Boleslavi, AZet doma hostí České Budějovice. „Situaci v tabulce sledujeme, ale že bychom se tím nějak zaobírali, to zase ne. Nějak to dopadne," konstatoval hokejista, jenž letos musel vynechat kvůli zranění dva měsíce.

Ve hře se tak opět kromě čtvrtfinálového derby s Rebely opět objevil i souboj s Duklou. „Mně je to úplně jedno, jestli Jihlava, nebo Brod. Na cestování je to stejné. Ale v Brodě mají lepší kabiny, takže možná spíš je," prohlásil s nadsázkou Dolníček.