Po duelu o šesté místo v Havířově, který Třebíč nezvládla a prohrála 1:3, ji čeká další přímý souboj o tabulkové umístění, když na Vysočinu zavítá osmý Šumperk.

Draci neměli příliš šťastný úvod sezony a prvních devatenáct kol se pohybovali mezi posledními týmy soutěže. Na začátku listopadu však přišlo vítězství nad Kadaní, které odstartovalo sedmizápasovou šňůru, ve které Salith vítězil. Poté se sice opět trochu zadrhl, v posledním kole si ale vyšlápl na havlíčkobrodské Rebely, díky čemuž se dotáhl na rozdíl dvou bodů na sedmou Třebíč.

Hledají nové posily

Ta momentálně neprožívá úplně ideální časy. Prohrála tři z posledních čtyř utkání, navíc ji trápí rozsáhlá marodka. V Havířově nenastoupilo hned devět hráčů základní sestavy a velké zlepšení nelze očekávat ani dnes. Vedení sice usilovně pracuje na shánění posil, zatím se však nic konkrétního nerýsuje.

„Na zápas se momentálně soustředíme s těmi hráči, které máme k dispozici," prohlásil trenér Kamil Pokorný.

Pro Třebíč je zápas důležitý i z toho pohledu, že na deváté, první nepostupové místo, má náskok pouhých pět bodů. Musí ale mít zároveň na paměti poslední souboj se Šumperkem na domácím ledě. Horáckou Slavii tehdy Draci překvapili a odvezli si dva body za vítězství 4:3 po samostatných nájezdech.

I přes poslední prohru v Havířově chválil kouč Pokorný své svěřence za předvedený výkon, bojovnost i příkladnou obětavost a věří, že stejné atributy pomohou jeho svěřencům k bodovému zisku.

Potřetí za posledních jedenáct dní se hokejisté Havlíčkova Brodu představí na domácím ledě. Jako soupeř přijede momentálně třináctá Kadaň a Rebelové doufají, že se po třech zápasech, ve kterých vybojovali pouze dva body, vrátí zpět na vítěznou vlnu.

Kadaň v Kotlině nevyhrává

Kadaň by měla být pro tento účel vhodným soupeřem. Prohrála totiž posledních sedm zápasů v řadě, navíc Kotlina nepatří mezi nejoblíbenější stadiony Severočechů. Ti totiž v Havlíčkově Brodě vyhráli naposledy v polovině listopadu roku 2011.

Rebelové se v posledních duelech dopouštěli zbytečných chyb v obraně, kterých by se měli vyvarovat v případě, že chtějí uspět. „Musíme se vzadu vrátit k jednoduché hře, která nám přinášela úspěch," burcoval asistent trenéra Mičky Richard Cachnín.