Navíc se tak mílovými kroky přiblížili páté příčce, která jim zaručuje čtvrtfinálový souboj s rivalem z Havlíčkova Brodu.

„Jsme spokojení, hlavně proto, že nám tam napadalo hodně gólů. Snad jsme si už nastálo pojistili páté místo," radoval se autor dvou gólů a dvou asistencí Lukáš Nahodil.

Potvrdili formu

Třebíč tak v Mostě potvrdila svoji parádní formu. Vyhrála totiž počtvrté v řadě a z posledních deseti zápasů nebodovala pouze v Šumperku, kde prohrála o gól. „Musíme u toho vydržet, aby nám to takhle chodilo co nejdéle," prohlásil Nahodil.

Podle něj může za výborné výkony v posledních duelech především zlepšená práce v defenzivě. „Navíc nás drží brankář, protože Filip Novotný chytá výborně. Taky jsme si uvědomili, že když budeme hrát zezadu, tak šance přijdou, a že se nemusíme nikde nahánět a lítat nahoru dolů. To jsou asi ty základní kameny," zamyslel se druhý nejproduktivnější hráč Horácké Slavie.

Právě brankář Filip Novotný patřil kromě Nahodila k největším hvězdám zápasu. Na své konto si totiž kuriózně připsal hned dvě asistence. Zároveň však také přišel o sérii 212 minut bez inkasovaného gólu. Branka z hole Andrese však byla přinejmenším diskutabilní.

„Já si osobně myslím, že to ani nebyl gól, byl jsem od toho kousek. Podle mě to bylo buď břevno, nebo tyčka. Jenže za brankou stál fanoušek Mostu, zmáčkl červené světlo a rozhodčí to pískl," nechal se slyšet pětadvacetiletý forvard. „Trochu to mrzí. Filip chytá dobře a člověk by mu přál co nejdelší sérii. Snad si ale takové smolné góly vybere teď, než potom v play-off," doplnil.

V něm už se téměř jistě utká Horácká Slavia s brodskými Rebely a v Třebíči už se nemohou dočkat. „Bude to určitě hodně zajímavé. Osobně jsem si říkal, že na Jihlavu bych asi nechtěl jít. Na Brod se naopak těším a myslím si, že to bude hodně hokejové," konstatoval Nahodil.

Mizerná koncovka

Právě pravděpodobnému soupeři Třebíče se pondělní kolo příliš nevyvedlo. Přestože hráči z Kotliny dlouho sváděli v Ústí nad Labem vyrovnaný boj, nakonec o gól padli. „Zápas rozhodlo proměňování šancí. Po celé utkání jsme měli dost brankových příležitostí na to, abychom vstřelili více gólů," uvedl na klubovém webu brodský asistent Richard Cachnín.

Rebelové si opravdu vypracovali celou řadu příležitostí. Ztroskotávali však na výborném brankáři Dlouhém. „Za stavu 1:1 i 2:2 jsme mohli strhnout zápas na svou stranu, bohužel se tak nestalo," smutnil brodský kouč.

Havlíčkův Brod tak stále nemá stoprocentně jisté čtvrté místo. K jistotě mu však schází pouze dva body. „Musíme ale jít i nadále zápas od zápasu a neohlížet se na to, co bylo," burcoval své hráče před posledními dvěma koly Cachnín.