Právě z drtivé porážky 2:8 od Jihlavy se musela ve Středočeském kraji vzpamatovávat Třebíč. Zvládla to ale na výbornou. „K tomu zápasu jsme se už nechtěli vracet. Pustili jsme to z hlavy. Někdy se to tak stane, ale už to bylo pryč a koncentrovali jsme se pouze na zápas v Benátkách," přiznal trenér Kamil Pokorný.

Jeho svěřenci se tentokrát vrátili k pozorné obraně, podpořené dobrým výkonem brankáře Faltera. V každé třetině navíc přidali jeden gól a odvezli si potřebné tři body.

„Vyhráli jsme zaslouženě. Hráli jsme výborně týmově, takticky a soupeře jsme nepouštěli do žádných vyložených šancí. Naopak sami jsme stříleli branky a trpělivou hrou, která byla plná pohybu a dobrého obranného bloku, jsme v Benátkách vyhráli," pochvaloval si spokojeně kouč Horácké Slavie.

Toho ze všeho nejvíc potěšil shutout Martina Faltera, který musel v předchozím utkání s Jihlavou střídat. „Pokud se bavíte o nějaké hře, která je založená na dobré práci defenzivy, a uhrajete nulu, tak je spokojenost o to větší. Nám se to povedlo, stejně jako s Litoměřicemi a téměř i v Berouně. Je vidět, že to funguje," usmíval se Pokorný.

Rebelové prohráli s posledním

Na rozdíl od Třebíče odjížděl Havlíčkův Brod z Mostu s prázdnou. Přitom nezačal špatně, jenže ho nalomila sporná branka z poslední vteřiny první třetiny.

„Bohužel jsme dostali se sirénou, nebo těsně po siréně gól, a rozhodčí to uznal. Navíc patnáct sekund předtím neodpískal jasný ofsajd. To se nemělo stát," zlobil se kouč Jiří Mička.

Rebelové poté museli otevřít hru a soupeř je ze dvou brejků potrestal. Jenže hosté se ještě vzchopili a v závěrečném dějství vydřeli vyrovnání. „Srovnat se nám povedlo silou vůle. Když už jsme měli navrch, tak u nás bylo buly a z ojedinělé šance to bylo za tři vteřiny v bráně. To byl pro nás hřebíček do rakve," popsal zlomový moment šéf brodské střídačky.

Celek z Kotliny se ještě v závěru tlačil za vyrovnáním, své příležitosti už ale nevyužil. „Měli jsme ještě šance, ale zápas jsme nezvládli. Mrzí nás to o to víc, že jsme potřebovali bodovat. Teď nás totiž čeká těžká série se soupeři, kteří mají zvuk," připomněl Mička nadcházející souboje s Ústím, Mladou Boleslaví, Olomoucí a Českými Budějovicemi.