Přesně jak pravil trenér třebíčského výběru Jaroslav Barvíř před startem předkola play-off. „Důležitá bude disciplína a rozhodnout mohou přesilovky,“ měl jasno kouč Horácké Slavie, aniž by věděl, že zacílí do černého a čtvrteční duel bude hlavně o těchto pasážích.

Úvodní střetnutí díky tomu zvládl lépe jeho tým, který se dostal do důležitého vedení. Pražané totiž na začátku faulovali, a v jednu chvíli se museli bránit dokonce ve třech. To sice gól nepřineslo, ale v době, kdy Říha opouštěl trestnou, vymetl pavučiny v pravém horním rohu hostující svatyně Nedvídek.

Jednatel HC Dukla Jihlava Bedřich Ščerban.
Bedřich Ščerban z hokejové Dukly: Pohled na prázdná hlediště je smutný

Horáci si dávali na vyloučení pozor, přesto si v prostředním dějství dvě vykoledovali. A Pražané ukázali, že jim to stačí a hra proti čtyřem jim vyhovuje. Lehce po polovině utkání zakončil parádní souhru do odkryté branky Kružík.

Slávisté z metropole si ale nedali říci a po dalším trestu opět pykali. V závěru druhého dějství se Bittnerovi povedlo propasírovat puk pod betony Michajlova, a Třebíč podruhé vedla.

I závěrečná dvacetiminutovka byla planá emocí a vyloučení. Paradoxně v oslabení mohl udeřit třebíčský Štovíček, ovšem Michajlov své barvy podržel. Na druhé straně měl štěstí Jekel, za kterým se rozezvučela po Poletinově přesilovkovém pokusu tyčka. A to hosty mrzelo, jelikož Bittner obral o puk Jeřábka, předložil ho Šťovíčkovi, a ten přidal střelou k tyči pojistku. Výhru bílých hvězd v úplném závěru pečetil Beránek, který neomylně zavěsil do opuštěné slávistické branky.

Předkolo play-off Chance ligy
TŘEBÍČ - SLAVIA PRAHA 4:1
(stav série 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Nedvídek (Nedbal), 39. Bittner (Psota), 57. Šťovíček (Bittner), – 32. Kružík (Jaroslav Bednář). Rozhodčí: Doležal, Šudoma - Vašíček, Komínek. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Třetiny 1:0, 1:1, 2:0. Třebíč: Jekel – Chalupa, Nedbal, Tejnor, Zukal, Vodička, Furch – Šťovíček, Bittner, Psota – Křehlík, Nedvídek, Beránek – Michálek, Ferda, Kratochvil – Krliš, Malý, Oščádal – Hrubec. Slavia Praha: Michajlov – Veber, Sedlák, Novák, Duda, Krejčí, Jeřábek, Říha – Kafka, Šteiner, Jaroslav Bednář – Kružík, Poletín, Ondráček – Vampola, Šmerha, Doležal – Kuťák, Pšenička, Vlček.