Přitom jednání mezi vítězem play-off z roku 2012 a žďárským rodákem se měla dlouho za hotová. „Dva měsíce jsem s nimi jednal, byli jsme na všem domluvení. Na penězích i na délce kontraktu. Přistoupil jsem na všechny jejich podmínky," hlásí Rolinek.

Jenže nakonec se stejně od vedení klubu dozvěděl: „Končíš!"

„Pardubice prostě zničehonic stáhly nabídku a řekly, že mě nechtějí," nechápe Rolinek.

Není to dlouho, co na veřejnost prosákly informace o dluzích, které východočeský tým za poslední roky „nasekal". Městu klub dluží za pronájem haly, nejsou peníze na hráče, finanční situace prostě není růžová.

A třiatřicetiletý hráč je z celé situace pochopitelně pořádně otrávený a zaskočený. „Teď se všude píše, jaký mají Pardubice dluh vůči Rozvojovému fondu a že jejich finanční problémy nejsou zanedbatelné. Ale to mi mohli říct už před dvěma měsíci, že na mě nemají peníze. Respektoval bych to. Určitě v klubu museli zainteresovaní lidé vědět, jak to je," přemítá. „Místo toho jsme pořád jednali, já jsem výrazně slevil ze svých nároků a stejně to nedopadlo," doplňuje.

Podle generálního manažera Pardubic Ondřeje Šebka však situace zdaleka uzavřená nebyla.

„Upřesňovali jsme si vzájemné požadavky a byli jsme velmi blízko dohodě podmínek, které Tomáš akceptoval. Ale rozhodně jsme nic neuzavřeli, stále tam bylo mnoho otazníků, které se týkaly délky smlouvy a různých variant řešení případných zdravotních indispozic."

Rolinek nedávno podstoupil artroskopii, ze které se dává dohromady. A teď mu k tomu přibyla nová starost. Musí řešit svoji další hokejovou budoucnost.

„Každý rok jsem věděl hodně dlouho dopředu, kde budu působit. Měl jsem jistotu. Dva měsíce nazpátek jsem měl několik nabídek, ale všechny jsem shodil ze stolu, protože jsem chtěl jednat jen s Pardubicemi a hrát za ně. Teď je situace jiná, budu jen čekat, s čím přijde agent. Pak budu jednat se všemi kluby, které o mě budou mít zájem," rozebírá své možnosti hráč, který na své dřívější misi v KHL oblékal dres Magnitogorsku a Ufy.

Tam už se ale podle svých slov vrátit nechce. A nad ostatními nabídkami bude teprve přemýšlet.

„Vím jedno, že do Ruska už nepůjdu. Přestupový trh je plný hráčů, není to pro mě nic jednoduchého. S Pardubicemi je to čerstvé, takže si počkám, kdo mě bude chtít. Jestli někdo," říká s úsměvem. „Věřím ale, že najdu angažmá, které bude vyhovovat mně i mému novému zaměstnavateli," zakončuje Rolinek.