Hokejisty SK teď čeká v sobotu od 17 hodin tahák s vedoucí Veverskou Bítýškou. „Před zápasem bude od 15.15 sehráno ještě utkání veteránů SK Telč a Slavoje Třešť," přidává k programu předseda klubu František Čermák. „A další víkend bude pro diváky Telče ještě zajímavější. Již v pátek sehrajeme od 17 hodin odložené mistrovské utkání s Náměští, a hned v neděli od 16 hodin je na programu další mistrovský zápas s Velkou Bíteší B," zve Čermák na závěr základní části.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ MUŽŮ

SK TELČ – V. MEZIŘÍČÍ B 9:1
Mistrovské utkání se v Telči hrálo po čtrnáctidenní pauze a domácí fanoušci byli na svůj tým natěšení, i proto přišli opět v hojném počtu. V úvodu jim sice zatrnulo, když obraně pláchl jeden z hostujících hráčů, ale gól z toho nebyl. Za chvíli šla rezerva Meziříčí do čtyř, a Kret byl nekompromisní – 1:0. To Telč uklidnilo a přišly další gólové momenty. Souhra Sokolíka a Tůmy neměla chybu, a to samé se dá říci i o spolupráci Kreta a zakončujícího Koreše. Poté o sobě dali vědět i hosté, ale poslední slovo v první třetině měl telčský Kret.

Výběr SK byl nadále při chuti a měl zápas ve své moci. Sokolík byl včas u dorážky, a také se zapsal do listiny střelců. To samé se povedlo i Smejkalovi, takže po čtyřiceti minutách to bylo už 6:1.

A nezůstalo jen u toho. Diváci si mohli užívat i závěrečnou třetinu, v níž byla vidět herní pohoda Telče. Kubát pohotově zakončil blafákem mimo dosah gólmana, v závěru pečetili výhru důrazný Šalanda a Bína, který bezchybně zakončil individuální akci.

Branky: Kret 2, Tůma, Koreš, Sokolík, Smejkal, Kubát, Šalanda, Bína – Maštera. Rozhodčí: V. Ryšavý – Mejzlík, A. Ryšavý. Vyloučení: 4:3. Diváci: 360. Třetiny 4:1, 2:0, 3:0.

V. BÍTEŠ B – NÁMĚŠŤ N. O. 2:4
Náměšť s ničím neotálela a hned po rozehrání se vrhla do útoku, z čehož pramenilo i bleskurychlé vedení. Zaskočená domácí záloha se na ledové ploše spíše hledala, takže zbytek prvního dějství se hrál pod taktovkou hostů. Ty podruhé v utkání rozjásal Ošmera. Až pak se osmělila i Bíteš, a bylo z toho rázem snížení z hole Marka.

Blízko k vyrovnání mělo „béčko" v prostřední části, kdy hrálo dvojnásobnou přesilovou hru. Jenže tu Náměšť ustála bez úhony, sama pak přidala po rychlém brejku třetí gól.

Posledních dvacet minut bylo vidět snažení Bíteše, ale další hrubka v defenzivě znamenala čtvrtou trefu soupeře. Vzápětí sice přišla rychlá odpověď, ale na nic víc se už domácí hokejisté nezmohli.

Branky: Marek, Pohl – Tóth, Ošmera, Fiala, Sázavský. Rozhodčí: Pekárek – Mejzlík, Tichý. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 50. Třetiny 1:2, 0:1, 1:1.

ZASTÁVKA – BYSTŘICE N. P. 1:3
Na zimním stadionu v Rosicích se čekalo na první branku devatenáct minut. Pauzu zpříjemnil Bystřici skórující Ludvík. Hosté také hráli prim i ve druhém dějství, jenže z tlaku a převahy zprvu vytěžit nic nedokázali. Naopak z ojedinělé akce a hole Nohela přišlo nečekané vyrovnání. Radost Zastávky ale měla jepičí život. Půlminuta stačila Řehořovi, aby převážil misky vah znovu na hostující stranu.

Domácí to sice nezabalili a v závěrečné dvacetiminutovce byli hodně nepříjemní, jenže Bystřice hrála zodpovědně, čekala na chybu a pojistku, která přišla těsně před koncem.
Branky: Nohel – Ludvík, Řehoř, Novák. Rozhodčí: Maršálek – Kříž, Vašíček. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 70. Třetiny 0:1, 1:1, 0:1.

Program 19. kola – sobota: SK Telč – Veverská Bítýška (17.00, ZS Telč), Náměšť n. O. – Zastávka, V. Meziříčí B – V. Bíteš B.