Tomu se říká velký úspěch. České hokejové hvězdy z NHL, doplněné o řadu dalších českých legend, odehrály v srpnu na zimním stadionu ve Žďáře nad Sázavou charitativní zápas na podporu hokejové mládeže, pro pacienty s roztroušenou sklerózou nebo po úrazu popálením. A vydělaly skutečný balík více než dvou milionů korun!

Sportovní klub ledního hokeje Žďár nad Sázavou uspořádal 19. srpna charitativní hokejové utkání českých hvězd z NHL. Představili se v něm přední čeští hokejisté jako jsou Jakub Voráček, Martin Nečas, Filip Hronek a další.

Hráli nejen pro své fanoušky, ale především na podporu hokejové mládeže ve Žďáře, pro pacienty s diagnózou roztroušené sklerózy mozkomíšní prostřednictvím Nadace Jakuba Voráčka a pro organizaci Popálky o. p. s., která pomáhá popáleným pacientům.

A cíl akce se jim podařilo naplnit měrou vrchovatou. Výtěžek z ní totiž činil více než dva miliony korun a byl rozdělen na tři části. Suma 882 tisíc putuje na účet Nadace Jakuba Voráčka, částka 190 tisíc na účet Popálky, o.p.s. a něco málo přes jeden milion pak podpoří mládež SKLH Žďár nad Sázavou.

Klub z této částky pomůže financovat například náklady na trenérské platy, nákup hokejek nebo hokejové výstroje. Díky pozitivnímu ohlasu mezi partnery akce a částce, která se podařila vybrat pomocí darů, odvrátil žďárský oddíl bezprostřední konec, který mu hrozil.

„Klub se nacházel v existenčních problémech a jenom díky podpoře partnerů a jejich finančních darů, ale také pozitivnímu obratu představitelů města Žďáru nad Sázavou, se podařilo pro aktuální sezónu klub stabilizovat a nehrozí bezprostřední konec,“ sdělil generální manažer Plamenů Martin Nečas starší.

Hokejové utkání bylo týden před akci beznadějně vyprodané a samotný zápas sledovalo v hledišti 2 300 platících diváků. Další dvě tisícovky jej pak sledovaly na LED obrazovce v přilehlém areálu u stadionu.