Na Horáckém zimním stadionu byly k vidění ofenzivní hody, ve kterých padlo dvanáct gólů. Jihlava navíc po vítězství 8:4 brala tři body a posunula se na třetí místo druhé nejvyšší soutěže.

Režii celého utkání si vzal tentokrát na starosti první jihlavský útok. Ten přitom nenastoupil ve stejném složení jako v Třebíči. Roman Mikeš totiž onemocněl, a tak se k Zemanovi a Čachotskému hledal nový parťák. „Hledali jsme vhodného nástupce místo něj a vyšel nám z toho Marek Prokš. Myslím si, že přes začátek, který byl trošku krkolomný, se tam usadil dobře," pochvaloval si správný výběr asistent trenéra Vlka František Zeman.

Právě Prokš s Adamem Zemanem zařídili první góly Dukly, jenže na každý z nich našel Šumperk odpověď. Když se ale ve druhé třetině trefili domácí dvakrát během minuty a chvilku před sirénou zvýšil na 5:2 opět Prokš, zdálo se, že je rozhodnuto.

Jenže Draci ukázali svoji bojovnost a v závěrečném dějství dokázali po dvou využitých přesilovkách snížit na rozdíl jediné branky. „Hráče jsme nabádali, že nás čeká ještě dvacet minut, které musíme odpracovat, abychom byli úspěšní. Bohužel jsme soupeři dvakrát nesmyslně darovali přesilovou hru, kdy se hráči natahovali hokejkami, místo aby bruslili. Šumperk ukázal svou šikovnost a obě přesilovky využil," zlobil se kouč František Zeman.

Tlak nepřišel

Místo očekávaného tlaku a boje o vyrovnání si ale opět vzala slovo první formace Dukly. Zeman vstřelil dvě branky, Prokš jednu a oba tak zkompletovali hattrick.

V závěru utkání už to z jejich strany vypadalo téměř na exhibici. „Když máte sebevědomí, tak si můžete zkusit dovolit něco navíc a bavíte se u toho. Ke konci jsme si to už dovolit mohli," usmíval se jmenovec svého trenéra Adam Zeman, který si letos připsal hattrick už podruhé.

Toho zároveň těšilo, že celý tým navázal na povedené ofenzivní představení z Třebíče, kde protrhl střelecké trápení z předchozích zápasů. „Tam jsme věřili, že to prolomíme a že nám to tam napadá. Od začátku jsme si pro to šli a dnes jsme na to navázali. Doufám, že to tak bude pokračovat," prohlásil jihlavský útočník.

Realizační tým Dukly ale přece jenom neviděl všechno jenom v růžových barvách. „Co se týče ofenzivy, tak jsme byli produktivní, bohužel v defenzivě jsme měli velká okýnka. To si musíme s hráči rozebrat na videu, aby se viděli. Přestože si to říkáme, tak si někteří hráči neuvědomují, že ty chyby dělají," uzavřel František Zeman.