SKUPINA ZÁPAD

BÍLINA – PELHŘIMOV 5:6 sn

Pelhřimov nezačal dobře, po 48 vteřinách inkasovali z hole Řezníčka. Na hosty měl gól pozitivní vliv, přidali na tempu a výsledkem byl velký obrat. Ve 2. minutě srovnal Bezděk, na 1:3 upravili Vylíčil a Bonnel. Třetinu ovšem uzavřela trefa domácího Sekery. Ve druhé části se hrálo za tlaku domácích Draků. Po pohledné kombinaci vyrovnal Petráš, aktivní Sekerka následně otočil na 4:3. Drama pokračovalo i v závěrečné dvacetiminutovce. Pelhřimov dokázal dvakrát srovnat a zápas tak dospěl do prodloužení a následně samostatných nájezdů. V nich se zaskvěli oba brankáři, rozhodnutí padlo až v šesté sérii, kdy se prosadil pelhřimovský obránce Kůrka. „Myslím si, že jsme si měli odvést domů všechny body, i když na konci třetí třetiny jsme málem přišli i o remízu,“ poznamenal k zápasu šťastný střelec rozhodující branky.

Branky a nahrávky: 1. Řezníček, 18. Sekerka (Petráš), 31. Petráš (Štěpánek, Polák), 33. Sekerka (Petráš, Štěpánek), 44. Řezníček (Kýhos, Zdeněk) – 2. Bezděk (Siřiště, Vysloužil), 10. Vylíčil, 12. Bonnel (Kasalý), 43. Baldwin (Rossman), 45. Beneš (Vysloužil), rozh. náj. Kůrka. Rozhodčí: Orlický – Votrubec, Sevic. Diváci: 360. Třetiny: 2:3, 2:0, 1:2 – 0:0. Pelhřimov: Černý – Kubát, Kůrka, D. Kasalý, Rossman, Hájek, F. Kasalý, Beneš, Bonnel, Votápek, Vylíčil, Kopic, Hadrava, Baldwin, Siřiště, Bezděk, Vysloužil.

ŘISUTY – H. BROD 5:6

Havlíčkův Brod se vydal do Slaného, kde hrají své domácí zápasy Řisuty, s jasným cílem – zvítězit. Postupem času si vypracoval náskok a ve 2. třetině vedl už 5:2, ale Buldoci se obdivuhodně zvedli a snížili na nejtěsnější rozdíl. Bruslaři nakonec splnili povinnost, domů si po tuhém boji a divoké přestřelce vezou všechny tři body za triumf 6:5. Za hosty se trefili David Vala, David Kozlík, Lukáš Endál, Tomáš Chlubna, Petr Kuchta a Igor Loginovskij. „Dlouho to bylo 1:1, potom jsme odskočili na 4:1 a 5:2. Následně jsme to začali hrát složitě, přišli vyloučení, ale naštěstí jsme to zvládli. Musíme získat zkušenost a nadhled, abychom takové zápasy nehráli netrpělivě. Je to dobrá pozvánka na domácí zápas s Klatovy,“ uvedl k těsné výhře trenér Aleš Totter.

Branky a nahrávky: 5. Slavíček (Janeček), 36. Šilhavý (Záleský, Brém), 37. Náprstek, 39. Náprstek (Sladký), 55. Slavíček (Kužel, Dostál) – 3. Hlídek (Vala, Jelínek), 29. Kozlík (Chlubna, Kuchta), 30. Endál (Přidal), 35. Chlubna (Kuchta, Kozlík), 36. Loginovskij (Duben, Kondratěv), 44. Loginovskij (Kondratěv, Vlasov). Rozhodčí: Jakub Valenta – Tomáš Černý, Michal Rubáš. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 142. Třetiny: 1:1, 3:4, 1:1. H. Brod: Č. Novák (Zvolánek) – Duben, Kolda, Kořínek, Loginovskij, Medl, Pecen, Vala, Cejpek, Endál, Havel, Hlídek, Hubert, Chlubna, Kondratěv, Kozlík, Kraučuk, Kuchta, Ludvík, Přidat, Třetina, Vlasov, Jelínek.

Ostatní výsledky 8. kola: Nymburk – Jablonec nad Nisou 4:3 (3:1, 0:1, 1:1), Klatovy – Jindřichův Hradec 9:2 (6:1, 2:0, 1:1), Děčín – Klášterec nad Ohří 6:3 (2:0, 2:1, 2:2), Tábor – Kolín 2:3 (0:1, 1:2, 1:0), Trutnov – Písek 4:3 (1:1, 1:2, 2:0).

VRCHLABÍ – ŽĎÁR N. S. 4:3

Plameny začaly sice zápas o něco aktivněji, ale inkasovaly jako první. Vrchlabí sice nevyužilo přesilovku, ale přesto se dostalo do vedení. Vedoucí gól vstřelil veterán Martin Filip, který působil nedávno i v Jihlavě. Další dvě branky padly v závěru druhé třetiny, na branku nejproduktivnějšího hráče krkonošského týmu Šimoníčka reagoval Staněk. V poslední třetině domácí udrželi jednobrankové vedení. „Zápas to byl moc pěkný, ale je velká škoda, že jsme tady neurvali alespoň bodík. Možná bychom si ho i zasloužili. Na začátku jsme měli čtyři gólovky, nevyužili jsme je,“ posteskl si na klubovém webu žďárský trenér Martin Sobotka.

Branky a nahrávky: 9. Filip (Matějka), 38. Šimoníček (Mrňa, Bláha), 45. Kadavý (Jirků), 52. Maďar (Šťastný, Filip) – 40. Staněk, 52. Gregar, 58. Pleva (Kunstmüller). Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Mašek. Vyloučení: 5:1 Využití: 0:0. Diváci: 732. Třetiny: 1:0, 1:1, 2:2. Žďár nad Sázavou: Sláma – Doležal, Staněk, Pleva, Smejkal, Martin Vítek – Bureš, Kaňka, Štěpánek, Kunstmüller, Gregar, Pazourek, David Vítek, Hron, Tomáš Střecha.

SKUPINA VÝCHOD

M. BUDĚJOVICE – VSETÍN 2:6

V rámci devátého kola druhé hokejové ligy skupiny Východ přicestovali na led Žihadel Valaši ze Vsetína. Svoji kvalitu prokázali hned v prvních dvaceti minutách, když svěřencům Jiřího Recha utekli o tři góly. Takto získaný náskok si již pohlídali v podstatě až do konce utkání, přičemž jejich úsilí bylo ulehčeno moravskobudějovickým nešvarem v podobě nedisciplinovanosti dokázané statistikou zachycující počet vyloučených. Vsetín ovládl jasně první třetinu, kdy dokázal čtyřmi brankami překonat Máje, kterého poté střídal Šťastný.

Žihadlům se pak už podařilo v druhém dějství přidat ještě branku, ale na rozjetý Vsetín to nestačilo. „O naší porážce rozhodla úvodní třetina. V ní jsme sice dali první gól, ale poté jsme přestali bruslit i hrát a soupeř nás ve všem předčil. Po snížení na 2:5 jsme se ještě trošku nadechli, ale další zbytečný faul uprostřed kluziště nás srazil dolů a celý zápas je už jen dohrával,“ uvedl důvody porážky trenér Jech. Vsetín si tak z Vysočiny odvezl všechny body.

Branky a nahrávky: 7. Horký (Rytnauer), 36. Matějka (Trojan , Peroutka) – 9. Finsterle (Vrba, Řezáč), 10. Slováček (Dvořák, Vávra), 20. Ambruz (Nedbálek), 20. Kolařík (Tesařík, Vaněk), 27. Slováček, 43. Vaněk (Zúbek, Kolařík). Rozhodčí: Slávka – Musil, Lainka. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. Diváci: 440. Třetiny: 1:4, 1:1, 0:1. M. Budějovice: Máj (od 21. Šťastný) – Sobotka, Pelikán, Sechovec, Forman, Peroutka, Jakeš, Randa – Rytnauer,Krutiš, Havel, Pěška,Mikeš, Paták, Trojan, Latner, Vlašín, Lupač, Horký, Matějka.

Ostatní výsledky 9. kola: Břeclav – Karviná 1:0 po sam. nájezdech, Kopřivnice – Poruba 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1), Opava – Hodonín 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0), Valašské Meziříčí – Technika Brno 4:5 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 – 0:1), Frýdek-Místek – Nový Jičín 11:3 (5:2, 3:1, 3:0).