Pro fanoušky z Vysočiny to znamená, že všichni čtyři zástupci se v nové sezoně budou utkávat mezi sebou. A hned ostrý start na začátek: Pelhřimov jede do Havlíčkova Brodu, Plameny přivítají Žihadla.

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE

Žihadla prožijí zřejmě největší změnu ze všech týmů z Vysočiny. Po třech letech strávených na Východě se vracejí zpět. Budou to mít blíže k zápasům a soupeři budou z jejich hlediska atraktivnější. Navíc na střídačce vystřídal Jiřího Recha nový kouč Augustin Žák. Moravské Budějovice budou stejně jako loni hodně sázet na Ladislava Rytnauera a Lukáše Havla, který toho ale během předsezónní přípravy tolik nenatrénoval a podle slov trenéra Žáka to je znát.

Před startem soutěže má kouč Žihadel starosti, co s brankářským postem. „Bohužel máme zraněné oba brankáře. Měla to být naše silná stránka," mrzí Žáka.

Ten stále neví, kdy se brankářská jednička Dusík vrátí do hry, ale předpokládá, že do prvního zápasu ve Žďáře nenastoupí. Žihadla mají ambice hrát ve vyšších patrech tabulky a to je také pro černožluté cíl v nadcházející sezoně. „Chceme se pohybovat do pátého, šestého místa. Soutěž bude velice kvalitní," ví Žák, který by rád přilákal do ochozů zimního stadionu diváky na atraktivní hokej v podání Žihadel.
Tip Deníku – 6. místo.

PELHŘIMOV

Pro Pelhřimov byl konec loňské sezony osvobozením. Na začátku sezony trable se stadionem, poté příušnice a nakonec strach o setrvání v soutěži. Letos na první domácí zápas nebudou čekat deset kol, ale hned v tom druhém přivítají Nymburk.

Příprava vyšla Ledním medvědům poměrně dobře, z devíti zápasů pouze tři porážky. Ta před čtrnácti dny, ale byla velmi krutá, neboť od Bruslařů dostal Pelhřimov nadílku 10:0.

Během přípravy kouči Janu Dvořákovi o výsledky nešlo. „Snažili jsme se ty formace poskládat tak, aby to klukům sedělo a trochu najít tu správnou kombinaci. Příprava účel splnila, bohužel jsme měli plno zraněných," říká Dvořák.

V nové sezoně by se rád se svým týmem pohyboval na pozicích, ve kterých by se nebál o play-off. „Doufáme, že se budeme pohybovat okolo toho šestého místa, abychom si zajistili play-off. Chtěli bychom hrát útočný hokej, aby se to divákům líbilo," věří kouč Ledních Medvědů Jan Dvořák. Ten zároveň vylučuje, že by dvě porážky z přípravy s Havlíčkovým Brodem měly mít na dnešní utkání vliv.
Tip Deníku – 7. místo.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

Žďárští hokejisté mají za sebou předsezónní přípravu jako na houpačce. Na první vítězství čekali pět zápasů, pak přišla série vítězství. Trenéra Michala Konečného mrzela spousta zranění. „Když nám vypadnou dva tři hráči, tak je to problém. Je škoda, že jsme vlastně ani jeden zápas neodehráli v plné síle," mrzí Michala Konečného. Vedení klubu před startem soutěže dokázalo částečně kádr rozšířit. Na střídavé starty totiž bude za Plameny nastupovat třebíčský Lukáš Paták, který býval jedním z klíčových hráčů v dresu Žihadel. Stejným způsobem by pak měli mezi oběma celky pendlovat Martin Čech a Marcel Juráň.

Plameny mají po úspěšné sezoně na co navazovat, ale Konečný má nad svými svěřenci zdvižený prst. „Není pochyb o tom, že bychom chtěli loňský úspěch zopakovat a být opět vysoko, ani nic jiného chtít nemůžeme. Na druhou stranu musíme zapracovat na základní části, která se loni nevyvedla a to by letos mohlo být klíčové," upozorňuje kouč Plamenů, který jedním dechem dodává, že hráči jsou na sezonu připraveni a na úspěch rozhodně ambice mají.
Tip Deníku – 5. místo.

HAVLÍČKŮV BROD

Bruslaři se pečlivě na dnešní start připravují i na ledě od května. Od dnešního dne mohou tuto práci začít zúročovat. Příprava jim vyšla opravdu dobře, dokázali porazit vysoko Kolín nebo Tábor. Na závěr přípravy odcestovali havlíčkobrodští hokejisté do Nizozemska, kde se setkali s Tilburgem, vítězem Německé DEL 3,a rozhodně nezklamali.

Ještě před startem soutěže získali havlíčkobrodští hokejisté tři body. Sobotní duel, který měli odehrát na ledě Jindřichova Hradce, byl zrušen. Vajgar se rozhodl k prvním dvěma utkání nenastoupit a sezonu zahájit, vinou finančních problémů až kolem třetím.

Ambice Bruslařů vyšly najevo již na konci loňské sezony a nejsou nikterak malé. Vedení vyhlásilo útok na postup zpět do první ligy. „Máme nějaký cíl a chceme si jít za tím. Kluci jsou motivovaní a věříme, že přilákáme do ochozů i více diváků," říká Aleš Totter.

Ten na konci srpna selektoval svůj výběr, kterému bude v nové sezoně věřit. Zda budou Bruslaři slavit na jaře postup zpět do první ligy je otázkou, první krok mohou udělat dnes doma proti Pelhřimovu.
Tip Deníku – 3. místo.

Ondřej Krásný