V nezáviděníhodné situaci se nachází Velké Meziříčí. Tým trenéra Bohumila Prachaře dlouhodobě žehrá na bídnou koncovku a k ní se navíc přidala smůla ze závěrů zápasů. Obě poslední utkání prohráli Velkomeziříčští na nájezdy.

Každý zápas je klíčový

„Přitom jsme v zápase byli lepším týmem, ale dlouhodobě se nám prostě nedaří nastřílet dostatek gólů,“ lituje Prachař. Jeho tým je nyní třetí od konce. „My jdeme do každého zápasu s tím, že musíme. Jsem přesvědčený, že se naše snaha brzy zúročí,“ podotýká velkomeziříčský kouč.

Tomu bude v Přerově chybět obránce Martin Raška. Naopak by se měl do hry zapojit bek Vít Heřmanský.

To Žďár je v daleko příznivější situaci. Třikrát za sebou vyhrál a na led Břeclavi cestuje jako favorit. „Ale nečeká nás nic jednoduchého,“ varuje trenér Jaroslav Benc.

Soupeř prý neodevzdá svou kůži lacino. „I oni posilují, aby se dostali ze dna tabulky. Musíme hrát naplno,“ podotýká zkušený trenér.
Jeho tým je po bídné sérii psychicky hodně nahoře.

„Je to vidět. Hráči naprosto změnili přístup. Třeba o Kautovi jsem si myslel, že už na to nemá, ale poslední dva zápasy odehrál famózně. Prostě už nehrají jen dva hráči, ale celý tým. V brance nás drží Blažíček a tím pádem jsou obránci víc v klidu, beze strachu,“ vyjmenovává hlavní důvody vzestupu Benc.

Klíčovým momentem prý bylo vítězství na ledě legendárníhoVsetína.

Před téměř dvoutisícovou návštěvou jsme dokázali porazit slavného soupeře, to se počítá,“ libuje si trenér Benc.