Žďár naposledy přivezl dva body z náročného duelu na ledě Nymburku a dál zůstává s velkým náskokem před zbytkem pelotonu na třetím místě tabulky. Byla to již šestá výhra v řadě, kterou si Plameny připsaly. Pelhřimov, se kterým se navíc dvakrát potkaly v rámci letní přípravy, by je neměl ničím překvapit.

„Ale Pelhřimov naposledy vyhrál, určitě proto budou pořádně namotivovaní. Navíc prakticky nemají co ztratit, proto to bude těžký zápas, ostatně jako každý, který s tímto soupeřem hrajeme,“ potvrzuje dobrou znalost sobotního soupeře kormidelník Plamenů Michal Konečný.

BUDOU GÓLOVÉ HODY?

Pelhřimovským Ledním Medvědům letošní ročník vůbec nevychází, což potvrzuje jejich až předposlední místo tabulky. Přitom v předcházejících letech celek z města kuriozit patřil do jejího klidného středu.

„Také mě jejich současné postavení docela překvapuje, opět jsem s nimi počítal do klidných vod tabulky. Ten kádr se oproti loňsku změnil jen minimálně, nevím, čím to je, že se jim nedaří. Asi to ovšem opět svědčí o vyrovnanosti soutěže,“ přemítá trenér Žďáru.

Jeho svěřenci se mohou opřít o bilanci z předchozích dvou utkání této sezony. Na konci září nejprve doma Lední Medvědy zdolali 5:2, o šest týdnů později pak led téhož soupeře vyloupili poměrem 6:4.

„Ty zápasy si byly podobné v tom, že jsme v obou výrazně vedli, ale poté jsme polevili a Pelhřimov se dokázal dotáhnout.

To je náš dlouhodobější problém, kdy celkem jednoznačně se vyvíjející utkání nejsme schopni dotáhnout do vítězného konce klidnějším průběhem. Myslím si, že i tentokrát se mohou diváci těšit na hodně branek,“ usmívá se Konečný.

PODCENĚNÍ NEHROZÍ

Z jeho slov jasně vyplývá, že potencionálním největším nebezpečím jsou pro hráče Žďáru oni samotní. Jakékoliv podcenění soupeře, které se při pohledu na tabulku logicky vkrádá na mysl hráčů, prý nehrozí.

„Dobře o tom víme, proto jsem hráčům už v týdnu na tréninku zdůrazňoval, abychom k zápasu přistoupili se stoprocentní koncentrací. Samozřejmě, záleží na každém konkrétním hráči, to si musí uvědomit oni. Před našimi fanoušky, kteří chodí v takovém počtu, však body ztrácet nechceme, i proto věřím tomu, že náš přístup bude zodpovědný. Pokud by tomu tak nebylo, musel bych to řešit, kádr na to máme dostatečně široký,“ zdvihá varovný prst lodivod Plamenů, kterého také těší návrat jedné z opor kádru po delší zdravotní pauze.

„Už s námi po sedmi týdnech nucené přestávky znovu začal trénovat zkušený obránce Pavel Staněk. V sobotu ještě do hry určitě nezasáhne, ale pro celé mužstvo je jeho návrat vítanou psychickou vzpruhou. I bez Pavla ale chceme pokračovat ve vítězné sérii, jdeme si pro další tři body do tabulky,“ uzavřel bojovně naladěný trenér Žďáru Michal Konečný.

Sobotní krajské derby má na zimním stadionu na Bouchalkách úvodní buly v 17.30.

Program 21. kola II. ligy – skupiny Střed (sobota 16. prosince): ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Pelhřimov (17.30), M. Budějovice – David Servis Č. Budějovice, Tábor – H. Brod, Klatovy – Písek, Kolín – Nymburk.