Snadným soustem určitě ale hosté nebudou, na což upozornil i trenér Pelhřimova Ladislav Kolda: „Ve Velkém Meziříčí jsme prohráli, takže máme soupeři co vracet. Zápas nemá favorita, já jen pevně věřím, že to budeme my, kdo se po jeho skončení bude radovat z bodů. Bude to ale pravé derby, vždyť řada hráčů se zná, nebo se v minulosti dokonce sešla v jednom týmu.“

Za zlepšenými výkony Spartaku stojí především kvalitní defenzivní práce týmu. Chyby obránců v rozehrávce, které byly takovou bolestí v úvodu sezony, už prakticky vymizely. „Je to pravda. Opakovali jsme to neustále dokola, takže snad už to všichni hráči pochopili. Hrajeme jednodušeji, na kvalitní bránění se soustředíme,“ potvrdil Ladislav Kolda.

Ve středu červenobílí nastoupili v hodně nekompletní sestavě, když měli k dispozici jen pět beků a osm útočníků. Opakování tohoto stavu s největší pravděpodobností nehrozí. „Udělali jsme vše pro to, abychom nastoupili v co nejsilnější sestavě. Přece jen je to velmi důležité utkání,“ potvrzuje význam zápasu generální manažer Aleš Kučera.