Horáckou Slavii trápí před koncem základní části marodka, která je navíc umocněná marodkou brněnské Komety, kam chodí třebíčští hokejisté na zkušenou.

Největší ránou je pro Třebíč zranění Romana Erata, který ještě několik kol vynechá. „Samozřejmě že nejvíce nám schází Roman Erat, který je klíčový hráč a opora, bohužel je dlouhodobě zraněný," připomíná kouč Třebíče Martin Sobotka, který věří v jeho brzký návrat. „Doufám, že příští týden nebo za čtrnáct dní se do sestavy vrátí a bude připravený hrát."

Na druhou stranu pár hráčů se mu pomalu do sestavy Horácké Slavie po nemoci vrací. „Vrátil se obránce Ján Niko, který byl nemocný, nebo náš nejlepší střelec Richard Kristl, který měl horečky," prozrazuje Sobotka, jejž také mrzí absence Ondřeje Malce, který v posledních zápasech oplýval skvělou formou a týmu byl podle jeho slov hodně prospěšný.

Na poslední zápasy do extraligové Komety odešel Tomáš Bartejs s Radimem Zohornou.

„Nevíme teď jestli příští zápas nastoupí za nás nebo budou v Brně," říká Martin Sobotka. Na druhou stranu putují mladíci z Brna, například Matěj Novák nebo Dalimil Mikyska. „Řešíme to takhle, že k nám chodí junioři z Komety, žádné hostování nebo přestupy neřešíme, asi by nám to v téhle části sezony moc nepomohlo," prozrazuje kouč Třebíče.