Většinu své klubové kariéru spojil s Duklou Jihlava, v jejímž dresu vytvořil nezapomenutelnou obrannou dvojici s Ladislavem Šmídem. Na Vysočině slavil v letech 1967 až 1974 sedm mistrovských titulů, odehrál tam úctyhodných 16 sezon.

Suchý v letech 1969 a 1970 vyhrál první dva ročníky Zlaté hokejky, což svědčilo o jeho výjimečném postavení. Byť si dokázal plnit defenzivní úkoly, jako zadák se nebál ani vyrážet podporovat útok a střílet góly.

V lecčems připomínal slavného Kanaďana a svého (skoro) vrstevníka Bobbyho Orra, který jako jediný obránce v historii NHL dokázal ovládnout kanadské bodování soutěže. Suchému se to samé podařilo v československé lize v sezoně 1968/1969, kdy vstřelil 30 gólů a přidal 26 asistencí.

Hokejisté Olomouce na tiskové konferenci představili hvězdnou posilu - Davida Krejčího.
Z Bostonu do plecharény? Krejčí je zatím u rodičů, manželka a děti se učí česky

Suchý se stal brzy i oporou reprezentace, v jejímž dresu nastřílel 44 branek a v roce 1968 přispěl k zisku stříbrné olympijské medaile v Grenoblu. Na světových šampionátech vybojoval čtyři stříbra a dva bronzy, mistrem světa se však nikdy nestal.

„Osud mu nedopřál zlato ze světového šampionátu ani angažmá v NHL, přesto patří ke zlatým generacím našeho hokeje. Svým stylem hry, odvážným blokováním střel i neuvěřitelnou produktivitou předběhl dobu o několik desetiletí a stal se vzorem pro následovníky doma i v zahraničí,“ uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král.