Ten se musel v průběhu sezony mimo jiné vypořádat se zraněním, ale také pracovními povinnostmi některých tradičních opor. Místo nich ovšem naskočilo dravé mládí, které rozhodně ukázalo svůj talent a potenciál do budoucna.

„S konečným výsledkem jsem spokojený, protože na to, co jsem v průběhu sezony musel prožívat, jsem to ani nečekal. Hodně hráčů nastupovalo za univerzitní týmy, tréninky byly slabší, přišla zranění, pracovní povinnosti, problémů bylo hodně. Jádro mužstva, které je zkušené a silné, však zůstalo. Mužstvo se pak stmelilo a výkonnostně jsme šli nahoru. Do mužstva se zapracoval Adam Šidák, který se stal jedním z top obránců soutěže, tradičně výborně chytal Alexa. Do útoku pak výborně zapadli jak střelec Račický, tak i talentovaný Florek,“ pochvaloval si kormidelník Spartaku.

Školní liga problémem

Ve čtvrtfinále narazil jeho celek na pátý Uničov, kterému však podlehl ve dvou zápasech. „Klíč k postupu ležel v prvním utkání, které jsme doma prohráli 2:7. Nechci snižovat výkon Uničova, ale rozhodlo to, že se několik našich hráčů vrátilo až k ránu ze zápasů univerzitní ligy v Banské Bystrici, což se muselo projevit. Druhý zápas už byl o něčem jiném, ale Uničov má zkušené hráče, což se ukázalo v následující sérii proti Meziříčí, které vyřadil,“ uznal Zdeněk Pirochta a dodal:
„Před příští sezonou se musíme sejít a domluvit se na pravidlech, v jakých pokračovat ve spolupráci s univerzitou. Pro nás je to velký problém, protože pro hráče je univerzita prioritou. Pak samozřejmě i zajištění finančních prostředků a kádru mužstva, což ovšem není otázka pouze na mě.“

Druhý zápas Semifinále play off 2. ligy ledního hokeje skupiny Střed + Západ se odehrál 27. března na zimním stadionu v Jablonci nad Nisou. Utkaly se týmy HC Vlci Jablonec nad Nisou a SKLH Žďár nad Sázavou. Na snímku vlevo je Michal Nevyhoštěný.
Prohra v Jablonci by nás neměla rozhodit, věří trenér hokejistů Žďáru