Bitva na Horáckém zimním stadionu slibuje dramatickou podívanou. Podle předsezonních plánů, kurzů sázkových kanceláří i statistik by měli triumfovat domácí, jenže…

„Dukla je jednoznačný favorit, o tom není pochyb. Společně s Chomutovem a Ústím patří mezi tři mužstva, která by měla být nahoře,“ tvrdí třebíčský trenér Jaromír Šindel. „Ale my jí to budeme chtít co nejvíc znepříjemnit, překvapit ji a vyhrát,“ doplňuje.

Skončí dnes černá série?

Jeho pohled ovšem odmítá jihlavský asistent Roman Mejzlík. „Derby favorita rozhodně nemá! Na začátku navíc není mezi mužstvy takový rozdíl, všichni ještě mají dost sil. To je ostatně vidět i na extralize,“ upozorňuje.

První kolo je tedy ideální příležitostí k výsledkové senzaci. A také ke zlomení černé série – vždyť Horácká Slavia nevyhrála na ledě Dukly od 16. listopadu 2005!

„Každopádně velkou výhodu by měl mít ten, kdo dá první gól. I když, kdo ví… Ale hru nahoru–dolů nikdo čekat nemůže,“ přemítá Mejzlík.
Fanoušci lační po hokeji by si přesto měli přijít na své. Na co se mají těšit? Třeba na souboj čerstvých ženáčů, gólmanských jedniček Milana Řehoře a Jakuba Lva, nebo očekávanou premiéru nových jihlavských dresů, stylizovaných do podoby oroseného piva.

Poslední z trojice vysočinských zástupců, Rebelové z Havlíčkova Brodu, dnes doma v Kotlině narazí na nevyzpytatelnou Kadaň.
„Soupeř hodně obměnil kádr a podle mě ho má nejsilnější za poslední dobu. Rozhodně už to nebude tým, který bude hru jenom bourat. Žádná procházka růžovým sadem nás nečeká,“ uvědomuje si trenér Rebelů Petr Novák.