„I tak jde o úspěšnou sezonu, za kterou chci poděkovat hráčům i fanouškům. Ti nás v Orlové přijeli podpořit v hojném počtu a snad nejsou tolik zklamaní,“ řekl žďárský kouč Jaroslav Benák.

ORLOVÁ – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 4:0

Konečný stav série 2:1

Hráči Orlové vlétli do zápasu ukázkově a skóre se měnilo hned v první minutě, když Haas po nahrávce Potočného poprvé prostřelil bezmocného Němce. Branka Žďárské jakoby opařila a nemohli se vymanit z tlaku soupeře.

„Musím uznat kvality soupeře, který předvedl výborný výkon. Na Orlovou jsme prostě nestačili,“ řekl trenér Žďáru.

Druhé dějství začali hosté ze zabezpečené obrany, ale k výraznému ohrožení Šafránkovy branky se nedostali. Orlová poté hrála přesilovku pět na tři, kterou sice nevyužila, ale po standardní převaze pět na čtyři už gól vytěžila, když se v poslední minutě prostřední třetiny trefil Dušek.

„Snad kromě těch zbytečných faulů hráčům nemám co vytýkat,“ podotkl Benák.

Třetí dějství začal Žďár riskovat, což se mu nakonec nevyplatilo. V rozmezí tří minut se trefili Škatula s Haasem, a bylo to o čtyři branky.

Branky a nahrávky: 1. Haas (Potočný, Prokop), 39. Dušek (Grygar, Vydra), 42. Škatula (Samiec), 45. Haas (Prokop). Vyloučení: 7:12. Využití: 1:0. Diváci: 550. Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0. Žďár nad Sázavou: Němec – Koželuh, Poskočil, Pleva, Soldán, Souček, R. Sobotka – Havelka, M. Sobotka, Plachý – Vránek, Bukáček, Křišťan – Dobiáš, T. Kaut, J. Kaut (41. Štěpánek).
Předkolo play off, II. liga skupina Východ, 3. zápasy: Opava – Břeclav 3:2 (konečný stav série: 2:1), Uničov – Přerov 4:2 (2:1), Technika Brno – Šternberk 2:4 (1:2).