BLANSKO – V. BÍTEŠ 4:5 pp
Svižný úvod okořenily dvě branky v úvodní desetiminutovce. V 7. minutě nebezpečně vystřelil Hynek Grünwald, gólman Alexa kotouč jen vyrazil a Berka poslal z dorážky Blansko do vedení. Z něj se však domácí hráči radovali pouze minutu, přesilovou hru Bíteše zužitkoval střelou od modré obránce Rosendorf – 1:1.

„Jinak jsem ale s první třetinou příliš spokojený nebyl. Moc jsme nebruslili, ale naštěstí jsme dokázali na vedoucí gól Blanska brzy zareagovat,“ oddechl si trenér Velké Bíteše Zdeněk Pirochta.

Také prostřední část přinesla slepené góly, tentokrát však dokonce čtyři. Ty padly zhruba v polovině zápasu v rozpětí pouhých 109 vteřin! Ve 28. minutě nahrával Petrčka před domácí branku a gólman Vlach si puk nešťastně srazil do vlastní sítě – 1:2. Odpověď Blanska byla blesková, prakticky po rozehrávce si najel do útočného pásma Kuběna a vyrovnal na 2:2. Za další minutu ukázal své střelecké schopnosti Račický a Bíteš znovu vedla. Bláznivou dvouminutovku pak zakončil vyrovnávací brankou na 3:3 Tomáš Grünwald. Do závěrečné třetiny šli přesto spokojenější hosté. Tři minuty před druhou sirénou Touška z prostoru levého kruhu prostřelil Vlacha – 3:4.

„Bohužel jsme ve druhé třetině přišli o dva hráče. Pospíšila nešťastně zasáhl kotouč do obličeje a musel odjet do nemocnice. Poté si poranil koleno Bednář a také on do třetí třetiny již nenastoupil,“ mrzelo lodivoda Velké Bíteše.

Krabice plné dárků potěší i děti na Vysočině

Ve třetí třetině byli jeho svěřenci aktivnějším týmem, jenže v 51. minutě vyrovnal Hanzlík a šlo se do prodloužení. „Naši chvilkovou nepozornost v obraně domácí okamžitě potrestali vyrovnávacím gólem. Naštěstí se v prodloužení prosadil Grmela, který nám vystřelil plusový bod navíc,“ pochvaloval si Zdeněk Pirochta, kterého však trápila herní nekázeň jeho oveček.

„Byl to vyrovnaný a slušný zápas. Zbytečně často jsme se však nechali vylučovat, tato herní nekázeň mě hodně trápí. Nyní doma přivítáme Uherské Hradiště, pokud se nám podaří bodovat, byť jim se nyní docela daří, tak by to po bodové stránce byla z naší strany docela úspěšná první polovina základní části. Po herní stránce však nejsem příliš spokojený. Účast některých hráčů není uspokojivá, budeme to muset nějakým způsobem řešit.“

Branky a nahrávky: 7. Berka (H. Grünwald), 29. Kuběna, 30. T. Grünwald, 51. Hanzlík – 8. Rosendorf (Touška), 28. Petrčka (Odvářka), 30. Račický (Florek), 37. Touška (Petrčka), 65. Grmela. Rozhodčí: Grygera – Halás, Prokš. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:1. Třetiny: 1:1, 2:3, 1:0 – 0:1. Velká Bíteš: Alexa (Bartošek) – Rosendorf, Trnka – Novák, Vojáček – Grman, Odvářka – Pospíšil, Štěpánek, Grmela – Touška, Račický, Petrčka – Bednář, Florek, Svatuška.

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – UHERSKÝ OSTROH 6:5 pp
Proti pátému celku tabulky byli hráči Horáckého hokejového klubu jasným favoritem zápasu. To potvrdila už třetí minuta, kdy dostal Meziříčí do vedení Matov. Druhá třetina přinesla gólovou přestřelku. Hosté ve 26. minutě vyrovnali, ale Dostál okamžitě vrátil svým barvám vedení – 2:1. Už na rozdíl dvou branek zvýšil za další dvě minuty Střecha a vypadalo to, že domácí míří za třemi body. Jenže za Uherský Ostroh se dvakrát prosadil Větříšek a bylo vyrovnáno, 3:3.

Do třetího dějství šli přesto spokojenější domácí hokejisté, které dostal opět do hubeného náskoku gól Ambrože.
V podobném duchu, jako předešlé dvě třetiny, se odehrála také třetí dvacetiminutovka. Gólově ji ve 44. minutě načal hostující Tomi, který se postaral o to, že hráči Uherského Ostrohu se potřetí v zápase dokázali se svým soupeřem brankově srovnat. I tentokrát však Horácký hokejový klub přispěchal s okamžitou odpovědí.

Pětadvacet vteřin po vyrovnávacím gólu se prosadil Krča – 5:4. O tom, že se utkání bude prodlužovat, rozhodla 49. minuta a branka hostujícího Kučery. Nastaveného času si oba celky příliš neužily. Hned v jeho první minutě se totiž z gólu radoval Sobotka, který vystřelil druhému celku tabulky bod navíc.

Pomyslný bonbonek čeká na svěřence trenéra Romana Vondráčka v příštím kole. V sobotu se totiž od 17.00 ve šlágru kola utkají s vedoucími Boskovicemi na jejich ledě.

Branky: 3. Matov (Šerý, Urban), 26. Dostál (Sobotka, M. Vlašín), 28. Střecha (Ambrož), 35. Ambrož (Matov), 45. Krča (Sobotka, P. Vlašín), 61. Sobotka (Dostál, P. Vlašín) – 26. Flora (Rauš), 29. Větříšek (L. Galuška, V. Galuška), 34. Větříšek (V. Galuška, Rauš), 44. Tomi (Beneš, Z. Kučera), 49. R. Kučera (V. Galuška). Rozhodčí:Netopil – Kučera, Tkáč. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1, v oslabení 0:0. Diváci: 263. Třetiny: 1:0, 3:3, 1:2 – 1:0. Velké Meziříčí: J. Juda (I. Svoboda) – Šerý, P. Vlašín, Ambrož, V. Burian, Pokorný, Vondráček – M. Vlašín, Dostál, Sobotka – Krča, Střecha, Rozmarín (33. L. Burian) – Urban, Matov, Maštera.

Ženu ze Žďáru pronásledoval muž a vyhrožoval jí zabitím

Další výsledky 10. kola Krajské ligy jižní Moravy a Zlínska: Uh. Brod – Boskovice 5:6 pp, Uh. Hradiště – Rosice 11:3, Kroměříž – Uničov 6:3.

11. Rosice 9 0 0 1 8 31:72 1

Program 11. kola (sobota 25. a neděle 26. listopadu): Rosice – Břeclav, VELKÁ BÍTEŠ – Uh. Hradiště (so, 17.00), Boskovice – VELKÉ MEZIŘÍČÍ (so, 17.00), Uničov – Uh. Brod, Uh. Ostroh – Blansko.