V prvním kole Plameny minulou středu přivítaly Kolín a radovaly se z výhry 3:2. „Naše hra nebyla úplně ideální, byl to takový klasický úvodní zápas. Ono ale nejde odstartovat bez chyb, v první třetině jsme byli zbytečně nervózní. Spadlo to z nás až po inkasované brance a během minuty jsme zápas dokázali otočit a dovézt k vítěznému konci,“ těšilo trenéra Plamenů Michala Konečného.

Ilustrační foto.
Od ledna budou ve Žďáře platit za psy i lidé „bydlící“ na úřadě

O tři dny později vyrazil se svými svěřenci do Nymburku, po bezgólovém průběhu rozhodl o zisku dvou bodů proměněný nájezd Střechy. „Takový zápas je ve druhé lize raritou, protože tu padá hodně gólů. Ale každý zápas je jiný, těší mě nula vzadu,“ našel další pozitiva lodivod Plamenů, který vyzdvihl výkon gólmana Řehoře.

„Jakmile se Milan dostane do pohody, dodává klid klukům před sebou. Je dobře, že mu to hned od prvních kol začalo lepit, protože loni jsme s tím zkraje sezony měli trochu smůlu. S pěti body jsem spokojen, ale věřil jsem v šest, vždy je třeba klást si vyšší cíle. Hráli jsme však s týmy, které budou patřit k těm lepším v soutěži,“ uvědomuje si kouč Žďáru.

Tuto sobotu pak Plameny doma od 17.30 přivítají Pelhřimov. „Jsou neskutečně silní dopředu, ale mají problémy vzadu. Když na ně vlétneme nátlakovou hrou, měli bychom se prosadit,“ věří Michal Konečný.