Apel ze zámoří zabral. Motivovaná a posílená kladenská družina se představila v Jihlavě ve velmi dobrém světle a po boji Duklu těsně porazila. Bývalého extraligistu přivítal i Havlíčkův Brod. Také Rebelové se ujali v utkání s Chomutovem vedení, rovněž oni však nakonec nemají ani bod. Všechny body tak zůstali jen v Třebíči. Domácí nezačali proti Šumperku dobře a nabrali dvoubrankovou ztrátu. Tu však dokázali vymazat a nakonec utkání dotáhli do vítězného konce.

JIHLAVA – KLADNO 1:2

Domácí začali zápas aktivně a záhy byli také odměněni. Při přesilové hře napřáhl na modré Šidlík a Horácký zimní stadion explodoval. Pohříchu pro Duklu naposledy. Vstřelená branka nakopla i Středočechy, kteří však recept na skvělého Sáblíka hledali až do poloviny zápasu. Pak ale dostrkal puk pod jeho betonem za čáru Strnad, a po chybě ve středním pásmu proměnil rychlý výpad hostů ve vedoucí branku Stach.

Snaha Jihlavy ve třetím dějství po vyrovnání byla platonická, pokud vůbec ohrozila Cháberu, ten byl pozorný. Naopak z brejků mohli hosté náskok navýšit, ale Švaňhalovo sólo zlikvidoval Sáblík, Eberle pálil těsně vedle. Ke zdaru domácím nepomohla ani závěrečná power-play.

Branky a nahrávky: 8. Šidlík (Zeman, Semorád) 29. Strnad (Kužel), 33. Stach. Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 3:4, navíc Klouček (K) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1693. Třetiny: 1:0, 0:2, 0:0.

Jihlava: Sáblík – Čáp, Dobrovolný, Šidlík, Řezníček, Schejbal, Zadražil, Dundáček – Důras, Diviš, Čachotský – Březina, Zeman, Semorád – Vysloužil, Mikeš, Malec – Kuřítko, Štěpánek, Přidal.

TŘEBÍČ – ŠUMPERK 4:2

Souboj začal oboustranně vlažně a rozproudila jej až přesilovková trefa Karla Pláška. Vzápětí opaření domácí inkasovali ze stejné hole podruhé a v první pauze měli o čem přemýšlet.

Od druhého dějství sice viditelně přidali, ale branky se nedočkali ani ve více než minutové přesilovce pět na tři. Naději pro lídra pak vykřesal brankou David Dolníček.

V závěrečné třetině už přestali Draci tlaku Třebíče odolávat a Horáci před nadšenými diváky třemi zásahy rozhodli o svém perně vybojovaném vítězství.

Branky a nahrávky: 36. Dolníček (Erat, Havel), 41. Dolníček (Havel, Zdráhal), 53. Havel (Erat, Holec), 60. Zuzin (Erat) 15. Plášek (Vrdlovec), 19. Plášek (Vrdlovec). Rozhodčí: Jeřábek – Lukš, Novák. Vyloučení: 4:10, navíc Moskal (Š) 10 min. + DU. Využití: 1:1. Diváci: 1490. Třetiny: 0:2, 1:0, 3:0.

Třebíč: Falter – Zdráhal, Malena, Bartoň, Bilčík, Přibyl, Šaur – Havel, Dolníček, Erat – Zuzin, Holec, Řípa – Čuřík, Ostřížek, Wasserbauer – Králík, Raška, Čech – Juráň.

H. BROD – CHOMUTOV 1:3

Brodští hokejisté opět pykali za vlastní nedisciplinovanost. Proti vlažně hrajícímu favoritovi celé soutěže se sice zásluhou Maliníka ujali vedení, ale Piráti žádné překvapení nepřipustili.

Párem využitých přesilovek skóre otočili, brankou z trestného střílení ve třetí části definitivně odpor Rebelů zlomili.

Branky a nahrávky: 11. Maliník 15. Šagát (Hovorka), 23. Hovorka (Gajovský), 53. Sikora (TS). Rozhodčí: J. Jílek – M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:2. Diváci: 442. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:1.

H. Brod: Polívka – Jaroměřský, Kolář, Semrád, Boháč, Janáček, Kotaška, Vala – Rousek, Kuchler, Maliník – Babka, Tomek, Heřman – Sedláček, Milfait, Schleiss – Minárik, Kuchta, Chlubna.