Ladislav Lubina se narodil 11. února 1967 a během hokejové kariéry vystřídal řadu adres. Nejvíce spjatý byl s pardubickým Dynamem, se kterým také získal československý titul v sezoně 1988/1989, následně i dvě stříbra v české extralize (1993/1994 a 2002/2003). Úspěšný byl v Pardubicích i jako trenér, když v roli asistenta dovedl Dynamo k titulu.

Ještě jako hráč si druhé a třetí místo prožil s Třincem, medaile ale vozil i z akcí s národním týmem. Bronz pomohl vybojovat na OH v Albertville v roce 1992, stejný kov pak na třech světových šampionátech.

Ladislav Lubina
Janecký k Lubinově skonu: Umřít takto mladý je prostě blbý

"Víte, z mého pohledu 54 let není žádný věk. Je to špatná práva nejen pro rodinu, mě, ale i hokej a sport celkově," řekl Deníku dlouholetý Lubinův spoluhráč Otakar Janecký. 

"Láďa měl hráčské vlastnosti, které mně chyběly. Byl bojovné až zarputilé povahy, což já postrádal. Jemu by se zase hodilo něco ze mě. On byl velice platným hráčem pro tým," charakterizoval ho Janecký.

Tragická nehoda 

Vedle sportovních úspěchů však po sobě Lubina zanechal i černou stopu. V červenci 2008 způsobil u Trotiny na Královéhradecku dopravní nehodu, při níž vjel do protisměru a narazil do protijedoucí dodávky, kterou řídil otec fotbalisty Vratislava Lokvence. Lokvenc starší zahynul a Lubina pak od nehody utekl.

Dne 11. května 2009 byl za tragickou nehodu, útěk od nehody a neposkytnutí pomoci odsouzen na dva roky podmíněně.

Ilustrační foto.
VIDEO: Nechutný lov na mladíky. Nitra stáhla svoje hráče z ledu, šlo o zdraví

V roli trenéra Ladislav Lubina naposledy působil u prostějovských Jestřábů, právě ze zdravotních důvodů u mužstva loni skončil. Tato adresa se mu v hokejovém životě stala poslední. Zemřel po roční beznadějné léčbě.

„Bohužel nás dnes zastihla smutná zpráva, že nás navždy opustil Ladislav Lubina. Byl to člověk, který svůj hokejový život spojil s Pardubicemi. Všechny nás tato zpráva zasáhla. Za celý klub chci vyjádřit upřímnou soustrast rodině a přátelům,“ řekl k úmrtí Ladislava Lubiny člen představenstva HC Dynamo Pardubice Dušan Salfický.