ŘEČICE – ŠERKOVICE 6:5

Domácí měli v první třetině mírnou převahu, hosté z náhlých protiútoků nedokázali vstřelit víc než jednu branku a tak třetina skončila 1:1. Ve druhé třetině se hosté opírali vynikající výkon brankáře, který měl největší zásluhu na tom, že po druhé třetině byl stav jen 5:2.

V dalším průběhu domácí zvýšili na 6:3, pak ale už polevili a v závěru hosté předvedli velmi dobrý hokej a zdramatizovali konec utkání, kdy se domácí báli o tvrdě vydřené vítězství. V celkově vyrovnaném utkání byli ke konci hosté bojovnější a podařilo se jim konečné skóre korigovat.

Branky a nahrávky: Kuchař 3, Roman Trejbal 2, Zídek (Brůha 3, Roman Trejbal 2, Petr Trtejbal, Kříž) - P. Pokorný 3, Fliegel, Topolov (Císař 2, Vít Pokorný 2, Chmelíček, Matuška, Topolov). Rozhodčí: Fiksa. Vyloučení: 12:4, navíc Drdla (Řečice) OK do konce utkání po dvou 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Třetiny: 1:1, 4:2, 1:2.

NEDVĚDICE B - MOSTIŠTĚ 2:5

Do poloviny utkání byl mladý tým HC Nedvědice více než důstojným soupeřem favorizovaného týmu Mostiště, který si však svou zkušeností výhru nenechal ujít

Z důvodu absence lední plochy v Nedvědici bylo utkání sehráno na ZS Velké Meziříčí.

Třetiny: 0:1, 2:2, 0:2. Další podrobnosti nehlášeny.

V. BÍTÝŠKA - KŘIŽANOV 5:4

Domácí vstoupili do utkání velice nezodpovědně a nebýt vynikajícího Švaříčka v brance, asi by zbytek zápasu vypadal jinak. Od druhé třetiny však začali potvrzovat roli favorita, získali tříbrankový náskok a vše spělo k jednoznačnému vítězství. Díky vlastní nedisciplinovanosti však dovolili hostům snížit až na rozdíl jediné branky a udělali ze závěrečných minut nervózní drama. Nakonec se však domácí přece jen radovali z prvního dvoubodového zisku.

Branky a nahrávky: Milan Hakl 2, Gejdoš, Václav Živný (Kadlec, Rumplík, Slanina, Václav Živný) - Aleš Komínek, Musil, Krátký, Veselý. Rozhodčí: Toman. Vyloučení: 8:5, navíc Škrob (HC Křižanov) 10 minut OT. Diváci: 30. Třetiny: 1:0, 4:2, 0:2.

V. BÍTEŠ B – V. MEZIŘÍČÍ B 6:2

Zápas byl od začátku hodně vyhecovaný, neboť se hrálo místní derby. Skóre zápasu se měnilo již ve čtvrté minutě, kdy šli do vedení domácí zásluhou Pospíšila. Hosté vyrovnali o dvě minutý později. Do konce třetiny se však trefovali do černého pouze domácí Pohl s Holíkem a vyhráli tak třetinu 3:1.

Druhá třetina začala brankou hostí, kteří tak využili jednu z mnoha přesilových her v tomto utkání. Pak dostali hosté možnost pětiminutové přesilové hry, avšak namísto vyrovnání šli domácí opět do vedení o dvě branky zásluhou Urbánka, který ztrestal rychlý únik po skvělé nahrávce Holíka.

To hosty zlomilo a do konce druhé třetiny si už vyloženou šanci nevytvořili. Naopak domácí přidali ještě dvě branky (Pospíšil a Marek) a do šaten se šlo na stavu 6:2 pro domácí. Třetí třetina se nesla ve znamení mnoha vyloučení na obou stranách, domácí hráli hlavně na udržení stávajícího stavu a tak si bez větších problémů dobruslili pro první letošní výhru.

Branky a nahrávky: Pospíšil 2, Urbánek, Pohl, Holík, Marek (Holík 2, Dačev, Pospíšil, Rozmahel, Komínek) - Pelíšek, Trnka (Šlapal 2). Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1, navíc Z. Rozmahel a Benda (V. Bíteš) 5 minut + do konce utkání (OK), Malec (V. Meziříčí) 2+2 minuty + do konce utkání (OK), Komínek (V. Bíteš) 10 minut OT. Třetiny: 3:1, 3:1, 0:0.

DALŠÍ PROGRAM

SOBOTA: Řečice – V. Bíteš B (11.00, zimní stadion Žďár), V. Meziříčí B – V. Bítýška (17.30, zimní stadion V. Meziříčí).

NEDĚLE: Šerkovice – Náměšť n. O. (17.00, zimní stadion Nedvědice).