Řečice nadělila Nedvědici B deset branek

Žďársko - Hokejisté Řečice a Veverské Bítýšky si ve třetím kole okresního přeboru výrazně vylepšili skóre. Řečice uštědřila desetigólový debakl Nedvědici a Bítýška nadělila Křižanovu dokonce čtrnáct branek. Další zápasy již tak výsledkově divoké nebyly. Bíteš B porazila rezervu Velkého Meziříčí 5:2 a utkání Náměšť - Mostiště bylo po dohodě obou mužstev přeloženo.

4.11.2008

ilustrační fotoFoto: Archiv deníku

TJ ŘEČICE – NEDVĎICE B 10:1

V úvodní třetině se domácím nedařilo překonat výborně chytajícího brankáře hostů, ve druhé třetině však došlo ke zlomu a domácí si vytvořili dostatečný náskok. Závěr utkání byl už jejich jednoznačnou záležitostí a nakonec zvítězili výrazným rozdílem.

Branky: Kuchař 3, Roland Trejbal 2, Brůha 2, Diviš, Novotný, Drdla – Šibor. Vyloučení: 5:5. Rozhodčí: Hájek, Fiksa. Diváků: 50. Třetiny: 1:0, 5:1, 4:0.

VELKÁ BÍTEŠ B – V. MEZIŘÍČÍ B 5:2

Domácí mužstvo vstoupilo do utkání s mírnou obavou z čerstvě vyhlížejícího soupeře. Znatelná domácí opatrnost byla v 10. minutě potrestána brankou Plzáka. Hokejisté Velké Bíteše v první třetině odpověděli dvěma po sobě rychlými brankami v přesilových hrách, o které nebyla celý zápas nouze. Druhou třetinu se hokej dal srovnat s přetlačovanou o puk, ve které měli zcela navrch hosté z Velkého Meziřící.

Také proto v 36. minutě srovnali na stav 2:2 – a začínalo se znovu. Avšak v poslední minutě třetiny vypustil Tuček střelu švihem, a ta prošla hostujícímu gólmanovi za záda.

Třetí třetina byla po „neúpravě“ ledové plochy spíše o bruslení a rychlý technický hokej byl na dovolené. To se ale vyplatilo domácím, kteří opět využili přesilové hry a dotáhli zápas do vítězného konce.

Branky: Benda, Holík, Tuček, Rozmahel, Marek - Plhák, Kudláček. Vyloučení: 15:11. Využití: 3:1. Diváků: 50. Rozhodčí: Sysel. Třetiny: 2:1,1:1,2:0.

VEV. BÍTÝŠKA – KŘIŽANOV 14:5

Jednoznačná záležitost domácích. V čase 7:43 byl stav již 4:0 a odevzdaní hosté dovolili domácím nastřílet dalších deset branek. Zbytek utkání byl dohráván v naprostém klidu.

Branky: V. Živný 3, P. Živný 2, Zavřel 2, Klíma, Kadlec, Jurek, Hajný, Obrdlík, Vacek - Škrob 2, Komínek, Kotík, Štěpánek. Vyloučení: 7:8. Diváků: 20. Rozhodčí: Maloušek, Todorov. Třetiny: 7:1,4:2,3:2.

Petr Stoček

4.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
Osm politiků z Kraje Vysočina se účastnilo netradiční předvolební debaty Deníku
49

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Moštování je doslova společenskou záležitostí.
25

Mošt je nejen vitaminovou bombou, ale také základem pro jablečné víno

Politika je v kraji pánská jízda

Vysočina - Přehled lídrů nejsilnějších politických stran na Vysočině jednoznačně ukazuje na pánskou jízdu. Ženu mají ve svém čele pouze Zelení. Před čtyřmi lety přitom stálo v čele kandidátek v kraji hned několik žen. ANO táhla vzhůru dnešní eurokomisařka Věra Jourová, ODS vedla do parlamentu Jana Fischerová, ženy stály v čele kandidátek Zelených, Pirátů i zemanovců.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Vysočina - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Věchnov se po další výhře odpoutal ze dna tabulky

Žďársko – O další tři body navýšili po odehraném 10. kole svůj náskok na čele tabulky III. třídy fotbalisté Ujčova. Pomohla jim k tomu nejen jejich domácí výhra nad béčkem Bohdalova, ale také kolaps druhého Pohledce na hřišti Strážku, kde inkasoval šest branek. Věchnov doma díky brankám ze závěru zápasu dokázal zdolat Jimramov a přepustil poslední místo Polničce.

Fotbalisté Křoví se dočkali premiérové výhry

Žďársko – Hlavní událostí víkendového 11. kola okresního přeboru Žďárska je domácí výhra Křoví nad Svratkou. Poslední celek tabulky se z tříbodového zisku radoval poprvé v sezoně a snížil svoji ztrátu na předposlední béčko Nové Vsi na čtyři body.