S velkou chutí a odhodláním nastartovat zase vítěznou sérii vstoupili do utkání brodští hokejisté. Do první šance Ondráček, kterého před brankou našel Polodna. Jenže Benda v berounské brance předvedl fantastický zákrok. Následně se pěknou střelou prezentoval Endál, ten chtěl svoji střelu i dorážet, ale v tom mu zabránil hostující obránce. Rebelové hráli dobře organizovaně v obraně a Dolejš si připisoval zákroky jen sporadicky. Branky se diváci v Kotlině dočkali až dvě minuty před první přestávkou. To Endál v přesilovce 5 na 3 přiťukl puk Moravovi a jeho střela skončila v horním růžku Bendovy klece – 1:0. Početní výhodu dostali do konce třetiny i hosté, ale ti jí dokázat nevyužili.

„Při dvojnásobné přesilovce jsme dokázali jít do vedení a následně ubránili soupeřovu přesilovku, což bylo velmi důležité," měl jasno brodský trenér Karel Dvořák. Hned na začátku druhého dějství měl na hokejce vyrovnání Kaláb, ale Dolejš mu jedovatou střelu vyrazil ramenem a následně i s dávkou štěstí chytil dorážku. Zanedlouho se nechal vyloučit Pavlík, jenže největší příležitost si při vlastním oslabení vypracoval Ondráček, který nechal vyniknout Bendu. Tyto šance dokázali hosté potrestat a dočkali se vyrovnání. Z rohu pásma našel Doležal dobře najetého Jebavého, a ten překonal Dolejše – 1:1.

Rozhodující moment zápasu přišel v 50. minutě, když Lukáš Endál naservíroval přihrávku Protivnému, ten bez přípravy vystřelil Rebelům důležité vedení. Konečnou podobu výsledku dal Ondráček po přihrávce od Polodny a využili tak situaci 2 na 1. Hostům už nepomohla ani závěrečná power play.

„Konečně pohodový zápas bez nervů, všechno pěkně v klidu. Přesně takto jsme to měli naplánovaný," vtipkoval po zápase brodský kapitán Petr Polodna. Kámen ze srdce musel spadnout i kouči brodských Rebelů.

„Byli jsme samozřejmě pod tlakem, protože pět zápasů po sobě nám nevyšlo. Hlavně se nyní nadřeme v závěrečné fázi, když se v útoku dostáváme do šancí, ale neumíme to zakončit. Dnes jsme to uhráli bojovností a jsem rád, že hráči nepodlehli nějaké skepsi," řekl Dvořák.

HAVL. BROD – BEROUN 3:1

Branky a nahrávky: 18. Morava (Endál, Polodna), 50. Protivný (Endál, Meidl), 56. Ondráček (Polodna, Rytnauer) – 42. Jebavý (Doležal, Vostřák). Rozhodčí: Úlehla – Lučan, Svoboda. Vyloučení: 8:7, navíc Štěpánek a Přindiš 5 min. a do konce utkání, Karpov (všichni Beroun) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 912. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:1.
H. Brod: Dolejš – Morava, Blažek, Protivný, Jelínek, Soldán, Pavlík, Ostrčil, Novotný – Polodna, Endál, Knotek, Fiedler, Ondráček, V. Meidl, Rytnauer, Havel, Štěpánek, Stehlík, P. Musil.