Ti se nijak nezalekli hvězdami nabitého českobudějovického Motoru a v Budvar Aréně vyhráli 3:0.

Rebelové se na jihu Čech od prvního buly prezentovali kvalitní defenzivou, kterou postupně otupili tlak domácích. Ti si sice vypracovali několik příležitostí, ale přesně nemířili. Hokejisté z Vysočiny pak o sobě dali vědět při přesilové hře, gól však nepadl.

„My jsme chtěli hrát dobře do obrany a čekat na nějaký brejk nebo přesilovku. To se nám povedlo a udrželi jsme čisté konto," těšilo brodského trenéra Jiřího Mičku.

Ve druhém dějství byli hráči z Kotliny za svou trpělivost odměněni. A hned dvojnásobně. Nejprve se nadvakrát prosadil Havel, kterého za tři minuty napodobil Dvořáček. „Dvoubrankový náskok jsme se pak snažili držet až do konce zápasu," přiznal Mička.

Drtivý tlak

Jeho svěřenci se v dalších minutách dostávali místy až pod drtivý tlak soupeře. Dolejš však držel střelce Motoru v šachu. „Tam jsme dělali chyby, nedokázali jsme se dostat ze třetiny anebo jsme faulovali. Naštěstí všechno pochytal Dolejš, který podal parádní výkon," složil brodský stratég hold svému gólmanovi.

V závěrečném dějství přidal pojistku na výhru Rebelů Maliník a hosté mohli slavit. „Pro kluky, kteří nikdy nehráli před takovou kulisou, to byl těžký zápas. Myslím si ale, že jsme si odvezli zasloužené tři body. Velmi si jich vážíme. Samozřejmě jsme měli hromadu štěstí, ale my jsme mu šli od začátku naproti," pochvaloval si muž, který v minulosti vedl například Hradec Králové či Ústí nad Labem.

Ten byl také spokojen s tím, jak hráči splnili jeho taktické pokyny. „Máme jasně daný systém hry a hráči vědí, jak mají hrát ve středním i obranném pásmu. Odehráli jsme to podobně jako poslední přáteláky s Benátkami a Jihlavou. Samozřejmě hokej je hra chyb a některé jsme taky udělali, ale naštěstí je Budějovice nepotrestaly," doplnil Mička.