K tomu jim pomohla prohra Horácké Slavie Třebíč s Ústím nad Labem (2:3).

Vítěz základní části přijel do Kotliny bez tří opor (Výborný, Pabiška, Valent), ale na jejich hře to nebylo znát.

„Pro nás jsou tyto zápasy velmi těžké spíš psychicky než fyzicky, protože už šestý zápas hrajeme s vědomím, že nemůžeme být druzí, takže je hráče těžké motivovat. Je to možná hloupé, ale tyto zápasy jsou pro nás nutné zlo," přiznal boleslavský kouč Marian Jelínek.

Marodka Boleslav nezastavila

Nedostižitelného lídra tabulky poslali postupně do tříbrankového vedení Nouza, Látal a David Vrbata.

„Za stavu 0:2 jsme měli spoustu šancí na to, abychom utkání zdramatizovali," smutnil brodský asistent trenéra Richard Cachnín.

Jejich vedení se ovšem nerodilo lehce, protože za Willem dvakrát zvonila tyčka a čtyři velké příležitosti spálil útočník Jan Milfait a svůj hněv na sebe dává na ledě znát.

„Dělám, co můžu, ale nepadá mi to tam. Takto se na sebe zlobím už dva měsíce. Věřím, že budu rozhodovat play-off," říká s úsměvem.

Stíhací jízdu do konce nedotáhli

Rebelové se prosadili až v závěru utkání. Nejdříve Willa překonal Pohl. „Bylo nás tam dost, tak jsem vystřelil hlava nehlava a vyšlo to," smál se šťastný střelec.

Po něm se do puku se správnou razancí opřel Jank, který dal výsledku konečnou podobu 2:3.

„Těžko držíme koncentraci po celé utkání, což se na konci ukázalo. Průběžný stav byl jednoznačný a pohlídali jsme si to velice špatně, když jsme málem přišli o body," zlobil se Jelínek.

„Myslím si, že jsme dnes nehráli vůbec špatné utkání proti lídrovi soutěže, který zase ukázal svoji kvalitu. Chvílemi jsme do něj bušili ve druhé třetině, hráli jsme hodně přesilových her. Zápas se nám povedlo zdramatizovat až na konci utkání při přesilovkách. Hokej se však hraje na góly, hosté dali tři a my jen dva," dodal Cachnín.