„Doma musíme Kadaň porazit. Máme v Kotlině podporu fanoušků a Kadaň to má do Brodu daleko, toho musíme využít," řekl před zápasem brodský obránce Marek Drtina.

Jeho slova si vzali spoluhráči k srdci. Po čtyřech minutách svítilo na ukazateli skóre 2:0. Nejdříve nachytal hostujícího gólmana Stach a po něm se prosadil Polodna. „Do zápasu jsme nastoupili velice dobře. První dvě tři minuty se vařil led v soupeřově třetině. Dali jsme dva góly a po tajmu hostů jsme hráče upozorňovali, že zápas trvá ještě padesát osm minut," řekl k úvodu zápasu brodský asistent trenéra Richard Cachnín.

Na slova trenérů domácí chvilku zapomněli, protože o pár vteřin později snížil Ton a další dvě dobré příležitosti hostů zlikvidoval spolehlivý Kacetl. „Nedali jsme si říci a po první třetině jsme byli rádi, že jsme vedli o gól, protože hosté si vytvořili dvě stoprocentní šance, které nedali," reagoval Cachnín.

Po příchodu z kabiny zažili Rebelové osmiminutovku snů. V ní se dokázali pětkrát prosadit a utekli soupeři až na 7:1. „Začátek druhé třetiny bych přirovnal k našemu utkání s Havířovem, akorát v obráceném pohledu. Dali jsme rychlý gól, pak další. Myslím, že góly padaly pěkné a po krásných akcích. Plně jsme ovládli led," měl jasno brodský asistent.

Do konce druhého dějství stačili hosté už jenom snížit zásluhou Opalka.

Závěrečná třetina se prakticky dohrávala už jen z povinnosti, domácí se už tolik nehnali dopředu, jedinou branku zaznamenal kadaňský Mainer, který dal výsledku konečnou podobu.

„Třetí třetina se pak už jen dohrávala. My jsme hráče upozorňovali na to, že hosté do nás zkusí víc chodit, dohrávat souboje, ale pohlídali jsme si to a slavíme naprosto zasloužené vítězství," dodal Cachnín. „Vítězství mohlo být vyšší, ale 7:3 je dost," smál se autor úvodní branky David Stach a dodal: „Mrzí nás tři inkasované branky."