Jihlava prohrála v Prostějově, rovněž Havlíčkův Brod se po cestě z Havířova nemohl tetelit blahem.

Snaha dostat se z posledního místa byla na Rebelech znát od úvodního vhazování. Havlíčkův Brod povzbuzen výhrou na ústeckými Lvy z minulého kola chtěl ukázat hokejové veřejnosti, že hokej hrát nezapomněl.

A ukázal to velmi brzo. Již ve 3. minutě otevřel skóre havlíčkobrodský Rousek.

Pro domácí mohlo být ještě hůř. Rebelové se dostali do přečíslení tři na jednoho, ale odskočit na rozdíl dvou branek se jim nepodařilo. „Můžeme být rádi, že jsme v první třetině inkasovali pouze jednu branku," oddychl si po utkání havířovský kouč Tomáš Potěšil, jehož nepotěšila zejména první třetina, kdy jeho svěřenci přistoupili k utkání velmi laxně. „Po úspěšném zápase v Třebíči jsme hráče upozorňovali, že přijede soupeř, který je sice poslední, ale svou hrou je kvalitní. Hráči to ale stejně měli v hlavách a až po první třetině jsme k tomu přistoupili správně."

Nevyužité šance musely Rebely mrzet v úvodu druhé třetiny. Vlastní nedisciplinovaností nabídli Havířovu možnost vyrovnat a následně i otočit vývoj utkání. Jako první se trefil střelou z první Robin Haas.

O pár minut později rozradostnil havířovské fanoušky Aron Chmielewski. „Opět nás srazila hra v oslabení. Takhle na venkovních hřištích hrajeme standardně a naše prohry plynou právě z nedisciplinovanosti," mohl jenom připomenout stálou bolest svých hráčů trenér Miroslav Barus.

Ten mohl být spokojen opět pouze s výkonem brankářů. V minulém kole byl hlavním strůjcem vítězství Jan Dlouhý, tentokrát držel brodské naděje Svoboda.

Ten si v utkání připsal čtyřicet sedm úspěšných zákroků, téměř dvojnásobný počet jako jeho protějšek Daneček.

Daneček podruhé inkasoval v úplném závěru druhé třetiny, když se Kuchler dostal k vyražené střele Maliníka a bez větších obtíží srovnal na 2:2.

V závěrečné dvacetiminutovce ukázali domácí větší hlad po vítězství a dostali Brod pod tlak, z něhož plynula další přesilová hra, kterou využil domácí Ostržil.

Hosté se v závěru snažili vstřelit branku, která by jim přinesla alespoň bod, ale Daneček neměl s udržením dalšího havířovského vítězství žádné problémy. „Dneska jsme měli k bodům hodně daleko," dodal Barus.

Nečekaný kolaps

Jihlava se představila v Prostějově po sedmi letech a úvod utkání měla jak z říše pohádek. Richard Diviš se objevil zcela nekrytý před Šimbochem a otevřel skóre utkání. Domácí ale rychle vyrovnali. „Mohli jsme utkání rozhodnout v první třetině, když jsme si vytvořili pět šest jasných šancí, ale neproměnili jsme je," narážel jihlavský trenér Petr Vlk na klíčové momenty utkání.

Dukla se sice v polovině zápasu radovala z vedení už 3:1, ale pak zcela propadla. O snížení se ještě ve druhé dvacetiminutovce postaral Roupec, jenž překonal Sáblíka střelou mezi nohy. „Soupeř když ucítil příležitost, že body může získat, tak byl zarputilý a cítil, že je to na dosah. To se jim nakonec povedlo," řekl nespokojený Vlk.

Třetí třetinu totiž jednoznačně ovládli Jestřábi, kteří skórovali třikrát během pěti minut. Nejprve vyrovnal Mei-dl, kterého později doplnili Kajaba s Jedličkou. „V poslední třetině tomu šel Prostějov hodně naproti a vyplatilo se to. Můžu soupeři akorát pogratulovat," uzavřel oprávněně nespokojený Vlk.