Celá záležitost by měla být dotažena do konce v nejbližších dnech.

„Mohu potvrdit, že s Pardubicemi v tuto chvíli jednáme, ale zatím není nic podepsáno," říká generální manažer HC Rebel Augustin Žák. „Teď ještě nechceme říkat nějaké podrobnosti, ale měla by to být slušná spolupráce na bázi férovosti. Bude to výhodné pro obě strany," doplňuje vzápětí.

Celá dohoda je na spadnutí, pořád ale zbývá doladit několik věcí. Teprve potom klub všechno oznámí oficiálně. „Záleží na šéfech, jak se domluví na posledních detailech. Myslím si ale, že už by tomu nemělo nic zásadního bránit," vyhlíží blížící se konec jednání Žák.

Havlíčkův Brod má se spoluprací s extraligovými kluby velké zkušenosti. Prakticky od svého postupu do první ligy v roce 2006 platilo spojení s pražskou Slavií, jejíž byli Rebelové dokonce farmou. Od roku 2010, kdy klub koupila brněnská stavební firma ŽSD, pak klub spolupracoval s Kometou.

„Mělo by to fungovat tak, že naši nejlepší hráči by mohli do Pardubic jít na střídavý start. To samé na druhou stranu," přibližuje nejvyšší muž týmu z Kotliny.

Nebudeme farmou

Zcela rozhodně ale vylučuje, že by se jeho mužstvo mělo stát pardubickou farmou. „To určitě ne. Bylo by to tak, že když u nás bude dobrý hráč, bude mít před sebou možnost odchodu výš. Pardubice by na něj třeba mohly mít právo první volby. Jinak samozřejmě hráči, kteří tam nebudou hrát, tak by byli u nás. Určitě se nebude jednat o nějaký výprodej," uklidňuje fanoušky svého týmu Žák.