Podle posledního vývoje to vypadá, že katastrofický scénář je odvrácen a ve Žďáře se bude i nadále hrát třetí nejvyšší soutěž. "Ve Žďáře je přece jenom specifické hokejové prostředí. Navíc nejsem příznivcem toho, že se mění trenér v případě neúspěchu hned po první sezoně," dodal Šimon.

Radek Haman začal své působení na Vysočině předloňskou sezonu, kdy dělal asistenta Michalovi Konečnému. Loni v létě pak po něm tým převzal jako hlavní kouč. Po velkém kádrovém průvanu a odchodu mnoha opor se týmu příliš nedařilo a po dlouhých letech se mu do play-off proklouznout nepodařilo. Český extraligový mistr v dresu Olomouce hned z prvního ročníku samostatné ligy však chtěl u mužstva pokračovat. "Nabídka na pokračování přišla hned po sezoně. V tu dobu ale nebylo jasné, zda tu bude mužský tým vůbec pokračovat. Proto jsem tuto otázku nechal nějakou dobu otevřenou," vysvětluje padesátiletý kouč.

Pro nadcházející ročník by chtěl v každém případě posílit defenzivní řady. "To byl v minulém ročníku náš velký problém. Obránců je totiž obecně málo, navíc sehnat kvalitního, je problém," přiznává Haman.

Fotbalisté Radešínské Svratky (v modrých dresech) budou mít během roku už třetího trenéra. Loni v létě mužstvo po Pavlovi Křížovi přebral Jaroslav Šoustar. Ten ovšem nyní u mužstva končí, náhradu za něj vedení oddílu hledá.
Fotbalisté Radešínky budou mít nového kouče

Razantní změny v kádru ale neplánuje. "Pokud to v kabině funguje a hráči na ledě pracují, není potřeba dělat velké změny. Proto bych se rád opřel o většina kluků, kteří tu působili už vloni. Navzájem se známe a víme, co od sebe můžeme očekávat. Samozřejmě ale také musí být zájem z druhé strany," zdůraznil kormidelník Plamenů.

Letní příprava se zatím zřejmě ponese v individuálním duchu. "Vzhledem k okolnostem to asi jinak nepůjde. Těžko se budeme scházet po nějakých skupinkách, v květnu kluci dostanou individuální plány, které budou plnit. Aspoň uvidíme, jak k tomu přistoupí. Na druhou stranu bych ale byl rád, abychom se mohli začít scházet společně co nejdříve. Přece jenom je hokej kolektivním sportem, nelze se připravovat jen samostatně, chemie v kabině se musí vyladit," řekl Haman.

Otázka jeho asistenta je v tuto chvíli nejasná. Dosavadní asistent Martin Nečas se totiž před pár týdny stal novým generálním manažerem klubu. "Byl bych rád, pokud by Neči na lavičce pokračoval, naše vzájemná spolupráce mi vyhovovala. V nové funkci však bude mít spoustu práce, zatím je proto tato otázka otevřená," dodal Radek Haman.