Žádná hokejová krása se ve Zlíně neservírovala. Dukla precizně bránila své pásmo, ani domácí Berani nikam nespěchali.
Na první branku se tak čekalo až do poloviny třetí třetiny, kdy po sóle přes půlku hřiště otevřel skóre jihlavský kapitán Tomáš Čachotský.

Jenže Dukla jakoby snad ani tentokráte nechtěla venku vyhrát. Vzápětí byl za zbytečný faul u mantinelu vyloučen Bryhnisveen a domácí Šťastný rychle vyrovnal na 1:1.

Přitom favorizovaný Zlín měl do té doby na svém kontě jen šanci Klhůfka ze třetí minuty a z ojedinělé akce Bukartsovo břevno.

Jihlavští Kašíka zaměstnávali nepoměrně více, ale i oni byli na štíru s koncovkou. Navíc jim znovu nevycházely přesilové hry, a tak není divu, že duel dospěl do prodloužení.

Do něj si Jihlavané přinesli výhodu další přesilovky, znovu v ní ale byli hodně jaloví.

Na pořad tak přišla disciplína, kterou si už svěřenci trenérů Vlka a Zemana úspěšně vyzkoušeli v pátek proti Chomutovu. A uspěli i tentokráte. Z deseti exekutorů byl úspěšný jedině hostující Tomáš Kubalík, který pěkným zakončením pod břevno rozhodl utkání. Pro Duklu zisk ze Zlína znamená posun z posledního na jedenácté místo tabulky.

ZLÍN – JIHLAVA 1:2 sn
Branky a nahrávky: 50. Šťastný (Ro. Bukarts, Honejsek) - 49. Čachotský (Ulrych), rozh. nájezd Kubalík. Rozhodčí: Hodek, Bejček – Špůr, Klouček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 3 029. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 - 0:0.

Zlín: Kašík – Freibergs, Ferenc, Valenta, Matějíček, Žižka, Petran, Řezníček – Ro. Bukarts, Honejsek, Šťastný – Veselý, Fořt, Okál – Kubiš, Sedláček, Ondráček – Klhůfek, Fryšara, Popelka.

Jihlava: Škarek – de la Rose, Suchánek, Šidlík, Ulrych, Bryhnisveen, Zdráhal, Váňa – Kubalík, Skořepa, Jiránek – Čachotský, Seman, Zeman – Žálčík, Hlinka, Anděl – Diviš, Hubáček, Rys.