Série špatných výsledků žďárských hokejistů vyvrcholila domácím debaklem od Řisut, načež vedení SKLH reagovalo angažováním Jaroslava Benáka jako asistenta k hlavnímu trenérovi Sobotkovi. Na starost má zejména defenzivu. „Máme kvalitní obránce. Je pravda, že se někteří derou až moc do útoku, ale jsem rád, že se nebojí nic vymyslet. Z toho sice pramení chyby, ale to už tak v hokeji bývá. Jediné co mi chybí, je komunikace mezi beky, ale i brankářem," říká Jaroslav Benák.

Ačkoliv Plameny měly hodně práce, aby si svoje místo v předkole s klidem zajistily, na systému hry nebylo potřeba nic měnit. „Bohužel Pavla Staňka a Libora Střechu trápí zranění, takže jsme některé zápasy nebo jejich části museli odehrát bez nich. Zejména ten poslední zápas s Pískem byl náročný, ale nic jsme měnit nepotřebovali."

Třiapadesátiletý kouč trénoval Plameny i před osmi lety. Tehdy byla situace ve žďárském klubu a v druhé lize trochu odlišná. Podle jeho slov se ale klub i soutěž ubírá správným směrem. „Kvalita druhé ligy jde nahoru. Tenkrát jsme sice hráli Východ, takže se to těžko porovnává, ale posun tu je zřetelný," vzpomíná mistr světa z roku 1985. „Ve Žďáře tenkrát hrál Jirka Plachý, Tomáš Doležal a podobně. Byl tu dobrý mančaft. Tady se hrál vždycky dobrý hokej. Navíc teď se mi opravdu hodně líbí tréninky Martina Sobotky," dokončil svou myšlenku Benák.

Jaroslav Benák byl součástí největšího úspěchu havlíčkobrodského hokeje. V sezoně 2010/2011, kdy Havlíčkův Brod obsadil celkové čtvrté místo v první lize, stál na střídačce tehdejších Rebelů jako asistent. V sobotu bude stát na opačné straně barikády. Plameny vyzvou na domácím ledě právě Bruslaře. „Zápas beru jako každý jiný. První zápas v Havlíčkově Brodě byl super, dokonce bych řekl i na úrovni první ligy. Doufám, že přijde hodně diváků a opět se bude na co dívat."

Před vyřazovacími boji ždárský trenér Benák ani nehledá optimálního soupeře. „My umíme porazit prvního tak jako prohrát s posledním. Lepší zápasy ale odehrajeme s těmi silnějšími," přemýšlí havlíčkobrodský rodák. „Důležité bude, aby hráči dodržovali taktické pokyny a hlavně aby se dařilo brankářům," hledá na závěr klíčové body před vyřazovacími boji Jaroslav Benák.