Hned v prvním kole druhé nejvyšší soutěže si jihlavský klub zadělal na problémy. Nedokázal totiž zajisti přítomnost lékaře v duelu s Prostějovem. „Lékař byl řádně objednán. Bohužel došlo k situaci, kdy se na zápas nedostavil. Klub má vždy na domácích zápasech navíc přítomného i svého závodního lékaře, ale bohužel až během utkání jsme zjistili, že ani on nebyl přítomen, a to z důvodu dodržení karantény spojené s Covid-19,“ informovala Dukla na svém webu.

To však rozlítilo generálního manažera LHK Jestřábi Prostějov Jaroslava Luňáka. Ten žádá kontumaci utkání, které Dukla vyhrála 3:2. Podle něj šlo o velké pochybení, které zároveň ovlivní i léčbu zraněného Gaga.

Ten si hned v úvodu vykloubil rameno. „Je to i na doživotní zákaz činnosti, jak pro všechny rozhodčí, tak i pro pana Ščerbana,“ rozhořčil se ve svém prohlášení šéf prostějovského hokeje, že nechápe, jak se zápas vůbec mohl odehrát.

Fotbalové utkání MOL Cupu mezi SFK Vrchovina a FC Vysočina Jihlava.
Výhru už jsme moc potřebovali, netajil po pohárovém postupu trenér Křeček

Tato slova nenechala klidným jihlavský klub, který reagoval na svých webových stránkách. „Je nám líto, že volání po kontumaci zápasu zavdává domněnku, že prioritně ve stížnosti nejde o zdraví hráčů a řešení politováníhodné situace, ale o zisk bodů, zajištěný děním mimo sportoviště. Vnímáme to jako snahu pomocí mediálního tlaku ovlivnit rozhodování orgánů Českého hokeje. Prohlášení je zřejmě určené laické veřejnosti se snahou vytvořit nátlak. Tato skutečnost a toto chování nahrává nejen u fanoušků nepříjemným myšlenkám, jakými způsoby se bude v této komplikované sezoně bojovat. To nás na startu takto složitého ročníku hodně mrzí a jednoznačně se s podobným chováním odmítáme ztotožnit,“ stojí v prohlášení Dukly.

Zranění podle jihlavského klubu vliv na výsledek mít nemohlo. Mimochodem Gago si ho přivodil už v první minutě sám. „Mrzí nás zranění hráče. Lední hokej je však kontaktní sport a ke zranění v něm občas dochází. Nesouhlasíme však s výroky, že zraněný hráč nebyl včasně ošetřen a zavinili jsme jeho výrazně delší léčbu. Sanitka byla přítomna od začátku zápasu. Zraněného hráče několik minut po zranění, ještě v první třetině, odvezla do nemocnice v Jihlavě,“ píše Dukla.

Mzda a práce,  ilustrační foto
Čas utáhnout opasek. Mzda na Vysočině poklesla, potvrdili statistici

Ta se na svých internetových stránkách odvolává i na vyjádření dvou lékařů, podle nichž se v tomto případě doba léčby vykloubeného ramene výrazným způsobem neprodlouží.

Jak se situace vyvine, se uvidí. Vše bude řešit disciplinární komise ČSLH, ovšem je málo pravděpodobné, že by se prostějovský šéf dovolal kontumace. Spíše to vypadá, že Jihlavu čeká trest finanční.