Jeho svěřenci drželi až do úterního večera unikátní sérii. Klatovy v osmifinále, i Kolín o kolo později vyřídili jednoznačně 3:0 na zápasy. Zvládli také první souboj s jabloneckými Vlky. Premiérová porážka v letošním play-off přišla až na ledě semifinálového soupeře.

„Musím uznat, že hráči Jablonce byli agresivnější a důraznější. My jsme nezvládli třetí třetinu, po vstřeleném gólu na 2:1 jsme udělali dva fauly a inkasovali v oslabení dvě branky na 2:3. Poté už jsme hru otevřeli a domácí nás za to ještě dvakrát potrestali. Musíme to hodit za hlavu a doma to Jablonci vrátit,“ řekl kouč Plamenů Michal Konečný po prohře 3:5.
Naplnila se také jeho očekávaní toho, že na severu Čech to bude na hřišti menších rozměrů hodně nabroušená bitva. O tom svědčí také počet jedenadvaceti vyloučených hráčů, jen těsně v této statistice „vyhrál“ domácí celek.

Hokejové Plameny (v černém) držely v letošním play-off neporazitelnost až do včerejšího večera, kdy ve druhém semifinálovém utkání podlehly Jablonci (v bílém).
Plameny v Jablonci utrpěly první porážku

„Bylo to vlastně úplně obráceně oproti utkání u nás. V žádném případě nechci, aby to znělo jako nějaká výmluva, ale tak, jako dělal hráčům Jablonce problém náš stadion, tak některým našim neseděl ten jejich. Přece jenom je to kontaktní hokej a každou chvíli je puk před brankou,“ vysvětloval kouč Plamenů.

Ukážou odolnost?

Žďár přitom neměl zápas špatně rozehraný. Dvakrát v jeho průběhu vedl, jenže v závěrečné dvacetiminutovce dokázal nabuzený soupeř utkání čtyřmi vstřelenými góly za sebou otočit.

„Vyrovnávací branku na 1:1, kterou jsme inkasovali ihned po našem gólu, beru na sebe. Chvíli předtím jsme přehazovali lajny a do toho přišla naše branka. Nezareagovali jsme však na to, mělo přijít trošku jiné střídání. Už jsem to několikrát říkal, že po vstřeleném gólu koncentrace každého mužstva poněkud opadne, což se bohužel opět potvrdilo. Hráči Jablonce nám ale dobře zavírali vlastní třetinu, navíc jsme byli podvědomě, po výhře v prvním utkání, možná trošku moc nahoře,“ přemítal žďárský lodivod.

Na nějaké velké přemýšlení nad premiérovou prohrou svého týmu ovšem nemá čas. Už dnes se na Bouchalkách hraje třetí duel, do Jablonce se série vrátí v sobotu. Případný pátý rozhodující zápas by se hrál v pondělí opět ve Žďáře.
„Porážky k hokeji patří, jednou to přijít muselo, rozhodně by nás to nemělo nijak poznamenat. Věřím, že to hodíme za hlavu, vždyť hrajeme se soupeřem, který má svoji kvalitu. Doufám, že se potvrdí význam domácího prostředí i ve čtvrtečním duelu, že přijde hodně lidi a podpoří nás,“ vyslovil své přání Michal Konečný.

Ilustrační foto.
V sobotu vrcholí Vysočina tour