Jenže Bruslaři dokázali vyrovnat a v prodloužení získat čtvrtý zápas, tím i celou sérii ve svůj prospěch. Pro Plameny tak letošní sezona už skončila.

ŽĎÁR N. S. – H. BROD 2:3 pp
Konečný stav série: 1:3

Před další skvělou návštěvou začal lépe hostující tým. Zatímco Plameny se příliš do šancí nedostávaly, zato Havlíčkův Brod šel ve 13. minutě do vedení. Střelou z prostoru levého kruhu prostřelil Řehoře Michálek.

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhé třetině, mírnou převahu si udržovali Bruslaři a Řehoř musel několikrát zachraňovat. Ve 26. minutě se do obrovské šance prokličkoval Endál, ale nedokázal přesně zakončit. Za další tři minuty později byl ve velké šanci Přidal, ale Řehoř výborně zasáhl, stejně jako ve 30. minutě při šanci Teplého.

Vstup do třetí třetiny však vyšel Žďáru parádně. Ve 43. minutě měl výhodu přesilové hry a Kaňka dorážkou srovnal. V 50. minutě mohl hostům vrátit vedení Navrátil, ale na strážce domácí svatyně nevyzrál. A tak se z obratu v utkání radovai domácí. Šest minut před třetí sirénou měly Plameny výhodu přesilové hry pět na tři, kterou střelou z první proměnil Krupka.

Čtěte také: Potvrdili roli favorita. Hokejisté Bohdalce ve druhém finálovém utkání doslova přejeli Vatín a zajistili si celkový triumf v 17. ročníku Vesnické hokejové ligy

Havlíčkův Brod to ale nezabalil, navíc mu pomohlo vyloučení domácího Beneše necelou minutu a půl před koncem třetí třetiny. Hosté zkusili power play a pouhých jedenáct vteřin před závěrem se dočkali. Úspěšná dorážka Přidala poslala čtvrtý zápas série do prodloužení. Rozhodnutí přinesla šestá minuta nastaveného času. V čase 65:56 se prosadil Endál a celou sérii definitivně rozhodl pro Havlíčkův Brod. Domácí neporazitelnost Žďáru, která trvala od loňského října, tak skončila v nejnevhodnější možný okamžik. Havlíčkův Brod čeká semifinále II. ligy, Plamenům letošní sezona skončila.

Branky a nahrávky: 43. Kaňka (Krupka, Jícha), 54. Krupka (Kaňka, Staněk) – 13. Michálek (Přidal, T. Semrád), 60. Přidal (Endál, Lacina), 66. Endál (Kozlík). Rozhodčí: Vrba, Skopal – Musil, Komínek. Vyloučení: 9:8 navíc M. Semrád 5 minut + do konce utkání a T. Semrád 5 minut + do konce utkání (oba H. Brod). Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2441. Třetiny: 0:1, 0:0, 2:1 – 0:1. Žďár n. S.: Řehoř – Pleva, Beneš, M. Vítek, Smejkal, Staněk, Rašner, Kolda, Hort – Červenka, Kunstmüller, D. Vítek, Bureš, Kuřítko, Gregar, Čech, Střecha, Krupka, Kaňka, Juráň, Jícha. H. Brod: Novák – T. Semrád, Vala, Kulhánek, Duben, Lacina, M. Semrád, Kříž – Přidal, Endál, Chlubna, Kozlík, Michálek, Kuchta, Ludvík, Navrátil, Křížek, Beneš, Szilva, Cejpek, Teplý.

Čtěte také: Skvěle rozehraný zápas skončil malou tragédií. Hokejisté Kladna ve čtvrtém duelu semifinále play off WSM ligy vedli nad Jihlavou 3:1 a byli blízko srovnání stavu, ale ve třetím dějství na čtvrt minuty vypadli z role a nechali soupeře lacino vyrovnat