Letošní ročník si za rámeček rozhodně nedají. Řeč je o druholigových hokejových klubech z Vysočiny. Pro Velké Meziříčí i Žďár nad Sázavou sezona skončila už po základní části, Havlíčkův Brod ve skupině Jih nepřežil první kolo play-off.

Pro Bruslaře to nebylo příliš příjemné loučení. Proti favorizovanému Táboru neuhráli ani jeden zápas, navíc jednotlivé zápasy pro ně často končily nepříjemnými debakly.

Divizním fotbalistům Humpolce (v pruhovaném) by se do středu pole moc hodil kreativní záložník, který by dával hře klubu z Pelhřimovska řád.
Tatran si přivedl posilu do ofenzivy. Fotbalisté Humpolce postrádají špílmachra

Stačí se jen podívat na jejich výsledky – 5:9, 2:4, 1:6 a naposledy v pondělí před vlastními fanoušky dokonce 2:10!

Slova zkušeného útočníka Miroslava Třetiny po druhém utkání tak zůstala nenaplněna. „Ofenzivu má Tábor velice slušnou, ale vzadu myslím nejsou nic moc. Nesmíme se po prvním gólu rozsypat a dál hrát svoji hru,“ říkal v polovině série forvard Bruslařů.

Spokojenost nemůže panovat ani v táboře dvou celků ze skupiny Východ. Hlavně hokejisté Žďáru nad Sázavou si musí hodně drbat hlavy za to, jak prohospodařili postup do play-off.

Divizní fotbalisté Žďáru nad Sázavou (v bílém) remizovali v nedělním přípravném duelu s Novou Vsí 2:2. Jejich výkon měl k ideálu hodně daleko.
Takový přístup nás vede do kraje, čílil se Pohanka. Kouč Bystřice naopak chválil

Vydařeným podzimem si Plameny vytvořily solidní pozici a zdálo se, že je o účast ve vyřazovací části nemůže nic připravit.

Jenže, stalo se. „Po novém roce se to všechno sešlo. Odchody, zranění, pracovní povinnosti a covid. Kolikrát jsme tak lepili sestavu jen na tři pětky. O žádný propadák se nejednalo, ale spokojení samozřejmě být nemůžeme,“ neskrýval kouč Plamenů Martin Sobotka.